Četrtek, 21. 12. 2023, 23.04

Alpska liga, 21. december

Jeseničani izgubili pri zadnjih, Celjani prekratki pri Gardeni

Jeseničani so izgubili na Koroškem.

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so po visokem torkovem porazu z Gardeno (1:6) gostovali pri zadnjeuvrščenem klubu, drugi ekipi Celovca in izgubili z 2:5. To je bila šele četrta zmaga koroške zasedbe v tej sezoni. Celjani tudi gostujejo, in sicer prav pri Gardeni, proti kateri so železarji v torek izpadli iz šesterice, ki si po rednem delu neposredno zagotovi končnico.

HK RST-Pellet Celje, HDD Jesenice,
Sportal Hud poraz Jeseničanov, tudi Celjani brez točk na domačem ledu
David rodman
Sportal Marcelu Rodmanu bo pomagal brat David

Jeseničani so v prvem obračunu regionalnega tekmovanja po prekinitvi zaradi SP do 20 let na domačem ledu visoko izgubili z Val Gardeno (1:6), danes pa so bili železarji v gosteh nemočni še proti mladi celovški ekipi, zadnji v alpski ligi. Jeseničani so na razpredelnici sedmi z 42 točkami.

Hokejisti Jesenic so si tokrat pripravili več priložnosti od domačih, a so bili slednji precej bolj učinkoviti. V prvi tretjini so Jeseničani sprožili 11 strelov na gol Celovca (6), a se plošček ni znašel v mreži. Celovčani so zadeli dvakrat, natančna sta bila Marco Sunitsch (14.) in Slovenec v dresu avstrijske zasedbe Luc Slivnik.

Takoj na začetku druge tretjine so domačini unovčili svoj drugi "power play" in povišali na 3:0 po golu Maximiliana Preimla. Gaber Glavič je takrat med vratnici namesto Bora Glaviča poslal Iana Sotlarja. V 33. minuti je znižal Žan Jezovšek, a je Celovec hitro spet vodil s tremi goli naskoka, ko je bil drugič natančen Sunitsch. V zadnji tretjini je zadel še en Slovenec pri Celovcu Andrej Tavželj, končni izid je postavil Tadej Čimžar. Uvodnih 20

Naslednjo tekmo bodo železarji igrali 26. decembra, ko bodo gostili Steel Wings Linz.

HK RST-Pellet Celje | Foto: Peter Ocvirk/Facebook HK RST-Pellet Celje Foto: Peter Ocvirk/Facebook HK RST-Pellet Celje

Celjani so pred gostovanjem v Val Gardeni izgubili na osmih zaporednih tekmah v regionalnem tekmovanju. V prejšnjem krogu so klonili proti drugouvrščenemu Zell am Seeju, danes pa so izgubili še proti Val Gardeni. Celjani z 18 točkami ostajajo na predzadnjem, 15. mestu prvenstvene razpredelnice.

Domačini so bili v uvodni tretjini boljši tekmec, imeli več priložnosti, a je ostalo pri začetnem izidu 0:0. Takoj po prvem odmoru pa so domačini povedli, po slabi minuti je za vodstvo pri igri z igralcem več na ledu poskrbel Anthony De Luca.

Odločilna je bila sklepna tretjina, v kateri so v 51. minuti domači povišali na 2:0 po golu Simona Pitschielerja. Bradley James McGowan (56.) je nato zadel za 3:0, tolažilni zadetek za Celjane pa je dosegel Gregor Žeželj v 58. minuti.

Hokejisti iz knežjega mesta bodo naslednjo tekmo v alpski ligi igrali 26. decembra, ko bodo gostovali pri Fassi