Alpska liga, 19. december

Hud poraz Jeseničanov, tudi Celjani brez točk na domačem ledu

HK RST-Pellet Celje, HDD Jesenice, | Jeseničani so izgubili proti Gardeni, Celjani pa proti Zell am Seeju. | Foto www.alesfevzer.com

Jeseničani so izgubili proti Gardeni, Celjani pa proti Zell am Seeju.

Po desetih dneh tekmovalnega premora sta se danes v lov za novimi alpskimi točkami podala oba slovenska predstavnika. Oba sta bila neuspešna. Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so v Podmežakli z 1:6 izgubili z Gardeno, hokejisti HK RST-Pellet Celje pa so z 2:4 priznali premoč Zell am Seeju.

HK Olimpija
Sportal Triglav se je upiral le eno tretjino, na koncu visoka zmaga Olimpije

Jeseničani so na prvem obračunu regionalnega tekmovanja po prekinitvi zaradi SP do 20 let - na tekmovanju na Bledu je Slovenija osvojila prvo mesto in se uvrstila v višji razred tega tekmovanja za naslednje leto - visoko izgubili z Val Gardeno, ki sicer ne sodi med najboljše ekipe te lige, saj je na 14. mestu.

Usodne za razplet današnjega dvoboja je bil slab začetek, ko so železarji v prvi tretjini dobili štiri zadetke. Na koncu so imeli celo več strelov na gol (35-32), a jim to ni kaj dosti pomagalo, saj so imeli gostje v vratih razpoloženega Paula Hoferja. Dobil je le en gol, ko je Tadej Čimžar v 40. minuti celo ob igralcu manj dosegel vsaj častni zadetek za domače.

V vratih Jeseničanov je tekmo začel Žan Us, po prvi tretjini ga je zamenjal Bor Glavič.

Na lestvici so železarji na šestem mestu z 42 točkami, v naslednjem krogu pa bodo gostovali pri mladi celovški ekipi.

Tudi Celjanom ni šlo

Celjani so v zadnjih dveh tekmah igrali z vodilnima ekipam tekmovanja. Pred reprezentančno prekinitvijo, ko so prejšnji teden mladi slovenski hokejisti na domačem SP na Bledu prišli do zmage in napredovanja v višji kakovostni razrede, so v gosteh klonili z Rittnom z 2:4.

Danes pa je bil proti drugemu Zell am Seeju izid enak, za morebiten bolj tesen razplet pa so domači možnosti izgubili na začetku, saj so že po štirih minutah zaostajali z 0:2. Takoj na začetku druge tretjine pa so goste povedli že s 3:0. A Mark Čepon je ob številčni prednosti še prižgal kanček upanja, toda po novem golu gostov je nato v zadnji tretjini Raivo Freidenfelds le še ublažil poraz.

Na lestvici so tako celjski hokejisti ostali pri 18 točkah in na predzadnjem mestu lige.

Naslednjo tekmo bodo Celjani odigrali v četrtek, ko bodo gostovali pri Val Gardeni.