HK Triglav Kranj HK Olimpija

Torek, 19. 12. 2023, 20.06

Državno prvenstvo, drugi del, 19. december

Triglav se je upiral le eno tretjino, na koncu visoka zmaga Olimpije

HK Olimpija | Olimpija je prišla do zanesljive zmage priTriglavu. | Foto HKO/Martin Metelko

Olimpija je prišla do zanesljive zmage priTriglavu.

Po reprezentančnem premoru je torek že prinesel tekmo državnega prvenstva. Hokejisti HK Triglav Kranj so gostili branilca naslova HK SŽ Olimpijo in izgubili z 1:8.

Antti Karhula
Sportal Ljubljansko poglavje Finca, ki je sprejel negotovost svojega poklica

Olimpija je sicer v Kranju gostovala v okrnjeni zasedbi, praktično brez tujcev, pa brez Žige Panceta in Žige Pavlina. Zmaji se borijo z le tremi peterkami. Je bila pa vseeno veliko močnejša od tekmecev in zmagala z 8:1.

Zmaji so v Kranju povedli v začetku osme minute tekme z golom Jake Šturma, a so Triglavani še pred koncem prve tretjine poskrbeli za izenačenje. Za 1:1 je v 19. minuti zadel Miha Ahačič. Nato pa so Ljubljančani stopili na plin in v drugih 20 minutah igre Kranjčanom zabili tri gole, natančni so bili Rok Kapel ob igri z igralcem več, pa Nik Simšič in Žiga Mehle. Ob koncu druge tretjine je prišlo do pretepa, v lase sta si skočila Sebastjan Grošelj in Miha Zajc. V zadnji tretjini so zmaji le še potrdili premoč na ledu in se po zadetkih Jana Ćosića, Jake Sodje, Aljaža Predana in Jake Šturma veselili visoke zmage z 8:1.

Druga tekma 4. kroga RST Pellet Celje - Sij Acroni Jesenice bo na vrsti 9. januarja, potem do konca sledita še dva kroga 16. in 30. januarja.

Na lestvici je po nepopolnem 4. krogu prva SŽ Olimpija z 11 točkami, Jeseničani jih imajo šest, Celjani štiri, Triglav ostaja pri ničli.

V drugem delu, ki bo trajal do konca januarja prihodnje leto, štiri moštva (HDD Sij Jesenice, HK RST-Pellet Celje, HK Triglav in HK SŽ Olimpija) igrajo po dvokrožnem sistemu. Najboljši ekipi se bosta uvrstili v finale državnega prvenstva, ki bo na sporedu po končanih mednarodnih klubskih tekmovanjih, v katerih nastopata oba finalista.