alpska liga, 20. februar

Cortina tik pred sireno končala zmagoviti niz Jesenic, zmaga Olimpije

HK Olimpija Vipiteno Nik Simšič Žiga Pance | Hokejisti Olimpije so še drugič v dveh dneh premagali najskromnejše moštvo lige iz Linza. | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Hokejisti Olimpije so še drugič v dveh dneh premagali najskromnejše moštvo lige iz Linza.

Hokejisti vodilnega moštva Alpske lige HK SŽ Olimpija so se še drugič v dveh dneh pomerili z drugo ekipo Linza, ki je prikovana na dno lestvice, in jo pričakovano znova premagali. Zmago je skazila poškodba Gala Korena. Tokrat niso bili tako prepričljivi kot v četrtek (7:2), zmagali so s 3:1. Člani HDD Sij Acroni Jesenice so pri Cortini dve sekundi pred iztekom 60. minut prejeli zadetek in izgubili 1:2. S tem je končan 12 tekem dolg zmagovit jeseniški niz.

HK Olimpija Fassa
Sportal Olimpija v zadnji tretjini odpihnila Linz, Jeseničani stežka podaljšali zmagoviti niz

Še drugič v dveh dneh sta se za alpske točke pomerila prvo in zadnje moštvo tekmovanja in še drugič je točkovni račun pričakovano okrepila Olimpija. Že po dobrih dveh minutah jo je v vodstvo popeljal kapetan Žiga Pance, ob koncu uvodne tretjine pa je na 2:0 zvišal Anej Kujavec

Ko je že kazalo, da se bosta ekipi tudi na drugi odmor odpravili ob tem rezultatu, je ob igralcu več za 3:0 zadel dolgoletni kapetan zmajev Aleš Mušič. Gostje so le 14 sekund pred koncem srečanja preprečili, da bi domači vratar Paavo Hölsä ohranil mrežo nedotaknjeno. Končnih 3:1 je postavil Tobias Steibl.

Ljubljančani, pri katerih je srečanje predčasno končal Gal Koren, ta je nekaj minut pred koncem obležal na ledu in ni mogel nadaljevati, bodo nove alpske točke iskali v torek pri mladem moštvu Celovca.

Zmagovit jeseniški niz se je končal dve sekundi pred iztekom rednega dela tekme. | Foto: Peter Podobnik/Sportida Zmagovit jeseniški niz se je končal dve sekundi pred iztekom rednega dela tekme. Foto: Peter Podobnik/Sportida

Železarji pet pred 12 klonili na zahtevnem gostovanju

Jeseničani so se še tretjič ta teden odpravili na gostovanje, na prizorišče svetovnega prvenstva v alpskem smučanju v Cortino d`Ampezzo so odšli s popotnico 12. zaporednih zmag. Do 13. jim ni uspelo priti, gostitelji so poskrbeli za boleč konec zmagovite serije železarjev.

Te je v 16. minuti v vodstvo popeljal Erik Svetina. Domačini so v 34. minuti izenačili, Jeseničani pa so imeli na začetku zadnje tretjine poldrugo minuto prednost dveh igralcev na ledu, a je niso kronali z zadetkom. Na drugi strani so imeli ob koncu številčno prednost tudi domači, a tudi oni niso bili uspešni. Rezultat 1:1 je vztrajal vse do dveh sekund pred iztekom rednega dela obračuna, ko je Mike Cazzola ugnal Žana Usa ter poskrbel za tesno zmago Cortine in prvi poraz gorenjske ekipe po 6. januarju.

Železarji bodo novo tekmo Alpske lige igrali v torek, ko bo v dvorani Podmežakla gostoval Salzburg.