1

HDD Jesenice HK Olimpija Alpska liga

Četrtek, 18. 2. 2021, 21.37

alpska liga, 18. februar

Olimpija v zadnji tretjini odpihnila Linz, Jeseničani stežka podaljšali zmagoviti niz

1

HK Olimpija Fassa | Olimpija je pri zadnjem Linzu zmagala s 7:2. | Foto Vid Ponikvar

Olimpija je pri zadnjem Linzu zmagala s 7:2.

Hokejisti vodilnega moštva HK SŽ Olimpija so pri zadnji ekipi iz Linza zmagali s 7:2. Zmaji so do visoke zmage prišli v tretji tretjini, ko so zadeli petkrat. Člani HDD Sij Acroni Jesenice so za 12. zaporedno alpsko zmago Fasso premagali z 2:1. Oba zadetka je dosegel Jaka Sodja, med vratnicama se je izkazal vratar Žan Us. Jeseničani ostajajo na visokem drugem mestu, za Olimpijo zaostajajo dve točki, a so odigrali dve tekmi manj.

Vodilna Olimpija je pri zadnjeuvrščenem moštvu Alpske lige upravičila vlogo favorita. Bila je boljša skozi vse srečanje, a gostitelji iz Linza so se rezultatsko dobro držali vse do tretje tretjine.

V to so Ljubljančani z zadetkom novinca Luke Vidmarja in Gala Korena vstopili le s tesnim vodstvom 2:1, nato pa precej učinkoviteje tresli domačo mrežo. V zadnjem delu so zadeli kar petkrat, pod zadetke so se podpisali Žiga Pance, še enkrat Koren, Luka Zorko in dvakrat po podaji Nika Simšiča Žiga Pešut, ki je po dveh tekmah v zelenem pri treh zadetkih.

Linčanom je v zadnjih 20 minutah uspelo še enkrat premagati Tilna Spreitzerja, temu je tokrat pripadla vloga prvega vratarja. Ljubljančan sicer ni imel veliko dela, razmerje strelov je bilo 12:43 za slovenskega predstavnika, ki je vknjižil zmago s 7:2.

Moštvi se bosta spet srečali že v soboto, ko bo v vlogi gostitelja Olimpija, ki je Linz je v tej sezoni premagala še tretjič.

Sodja dvakrat za 12. zaporedno zmago

Jeseničanom, podobno kot v torek pri zadnjem Linzu (3:1), tudi tokrat na poti do zmage ni šlo gladko. Za 12. zaporedno alpsko slavje so 12. ekipo lige, Fasso, strli z 2:1. Oba zadetka za železarje je prispeval Jaka Sodja, pri obeh sta s podajo sodelovala njegova kolega v napadu Blaž Tomaževič in Žan Jezovšek.

Jaka Sodja je prispeval oba zadetka Jesenic za tesno, 12. zaporedno alpsko zmago. | Foto: Peter Podobnik/Sportida Jaka Sodja je prispeval oba zadetka Jesenic za tesno, 12. zaporedno alpsko zmago. Foto: Peter Podobnik/Sportida Član udarnega gorenjskega napada je bil prvič natančen že v 37. sekundi obračuna. Domačini so ob koncu druge tretjine izkoristili številčno prednost, ugnali razpoloženega Žana Usa, ki se je znova večkrat izkazal (28 obramb), in napovedali napetih zadnjih 20 minut. V teh je padel zgolj en zadetek, Sodja je švedskega čuvaja mreže Arvida Ljunga za končnih 2:1 ugnal v 54. minuti. Fassa je ob koncu poskušala brez vratarja, a ji ni uspelo izsiliti podaljška.

"Za nami je težko gostovanje v Fassi, kar kaže tudi rezultat. Tekma je bila izenačena skozi celotno srečanje. Na koncu tretje tretjine smo tako kot vsako tekmo pokazali borbo. Super je, da so naši takoimenovani TSJ fantje vroči, in veselimo se novih treh točk," je po novi zmagi za uradno spletno stran dejal tokrat skoraj 97-odstotni Us.

Železarji po 12. zaporedni zmagi ostajajo na drugem mestu, za vodilnim večnim tekmecem zaostajajo dve točki, a imajo na računu dve tekmi manj.

Naslednje srečanje jih čaka v soboto, ko bodo še tretjič v tednu gostovali, takrat pri šesti Cortini.