Sobota, 19. 10. 2019, 20.10

alpska liga, 19. oktober

Jeseničani končali negativni niz

1

HDD Sij Acroni Jesenice - HC Pustertal - Aplska liga | Hokejisti Jesenic so negativni niz končali z zmago proti Feldkirchu. | Foto Peter Podobnik/Sportida

Hokejisti Jesenic so negativni niz končali z zmago proti Feldkirchu.

Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so po treh zaporednih porazih le prišli do zmage Alpske lige. Na domačem ledu so s 4:0 so na kolena spravili Feldkirch in Avstrijcem preprečili četrto zaporedno zmagoslavje.

HDD Sij Acroni Jesenice - HC Pustertal - Aplska liga
Sportal Jeseničani zakockali lepo prednost
HK SŽ Olimpija - KAC II Alpska liga, 1. krog
Sportal Olimpija začela s porazom

Varovanci Mitje Šivica so odlično odprli srečanje in že po šestih minutah vodili z 2:0. Najprej je vratarja Feldkircha, ki ga je lani treniral Nik Zupančič, ob igralcu več ugnal Nejc Stojan, minuto pozneje pa je železarje na +2 odpeljal Andrej Hebar.

Rezultat se je spet spremenil v 52. minuti, ko je za 3:0 in mirnejše nadaljevanje srečanja poskrbel Erik Svetina. Gostje so v nadaljevanju poskušali brez vratarja in s šestimi igralci v polju, a se jim načrt ni izšel. Hebar je z zadetkom v prazen gol postavil končnih 4:0.

V vratih gostiteljev, ki so na deveti tekmi tako prišli do četrte zmage, se je izkazal Urban Avsenik. Oklepnikom Feldkircha se ni pustil premagati, obranil je vseh 22 strelov.

Jeseničani bodo nove alpske točke lovili v četrtek, ko bodo pričakali Cortino, v soboto ob 17.30 pa v Tivoliju sledi 500. večni derbi. Ob 16. uri se bodo pred spopadom Olimpije, ki je na celinskem pokalu v Italiji ostala brez možnosti napredovanja, in Jesenic udarile legende slovenskega hokeja.