alpska liga, 12. oktober

Jeseničani na derbiju večera do zmage v podaljšku

Erik Svetina | Jeseničani so v podaljšku premagali Vipiteno, ki ostaja točko pred njimi. | Foto www.alesfevzer.com

Jeseničani so v podaljšku premagali Vipiteno, ki ostaja točko pred njimi.

Branilci naslova, hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice, so na domačem ledu po podaljšku s 5:4 premagali Vipiteno, ki je bil do večerne tekme vodilni. Železarji so po slabih šestih minutah vodili z 2:0, nato pa gostom dopustili, da so do prvega odmora povedli s 3:2. Jeseničani so izenačili, pa so gostje znova povedli, Erik Svetina je v 52. minuti zadel za novo izenačenje (4:4). Do konca rednega dela se rezultat ni spremenil, sledil je podaljšek, v njem pa power-play gorenjskega moštva in po podaji Žana Jezovška zadetek Maksa Selana za zmago s 5:4. Jeseničani, ki ostajajo tretji, so še drugič zapored zmagali v podaljšku, pred dnevi so doma na ta način premagali Bregenzerwald.

Žan Jezovšek
Sportal Kazalo je na tri točke Jesenic, na koncu so dobili dve, poraz Celjanov

Hokejisti Sija Acronija Jesenic spretno nabirajo točke v alpski ligi. Potem ko so v prejšnjem krogu dobili podaljšek z Bregenzerwaldom s 4:3, so se zmage v podaljšku veselili tudi tokrat v domači dvorani Podmežakla. Junak tekme z doslej drugouvrščenim Vipitenom je bil Maks Selan ob koncu druge minute dodatnega dela igre. Na lestvici so Jesenice tretje, a le še točko za Italijani.

Pred tem je v uvodu vse kazalo na gladko zmago Gorenjcev. Anže Prostor in Žan Jezovšek sta v šesti minuti v razmaku vsega 13 sekund poskrbela za šok v taboru gostov in vodstvo železarjev z 2:0. Kljub temu pa so Jeseničani v nadaljevanju vseskozi lovili zaostanek, saj so gostje po treh golih na prvi odmor odšli z golom naskoka.

V drugem delu je poravnal Tjaš Lesničar, a je James Livingston v 47. minuti Vipitenu zagotovil novo vodstvo. Erik Svetina je v 52. minuti izkoristil kazen Davida Concija za izenačenje in podaljšek. Tudi Selan je bil v podaljšku uspešen ob igralcu več na ledu.

Že v soboto Jesenice čaka gostovanje v Linzu.