HK RST-Pellet CELJE Alpska liga

Petek, 6. 10. 2023, 21.14

alpska liga, 6. in 7. oktober

Celjani končali zmagoviti niz avstrijskih gostov

HK RST-Pellet Celje | Celjani so za drugo alpsko zmago po podaljšku premagali Bregenzerwald. | Foto Peter Ocvirk/Facebook HK RST-Pellet Celje

Celjani so za drugo alpsko zmago po podaljšku premagali Bregenzerwald.

Hokejisti HK RST-Pellet Celje so po podaljšku s 3:2 premagali Bregenzerwald in mu preprečili četrto zaporedno zmago. Zmagoviti zadetek je po lepi podaji Mikusa Mintautiškisa v 63. minuti prispeval Jure Sotlar. Avstrijsko moštvo se bo v soboto ob 18. uri ustavilo še pri Jeseničanih, ki bodo lovili četrto zaporedno, sicer pa šesto letošnjo alpsko zmago.

HDD Jesenice : HK Olimpija
Sportal Jeseničani v Italiji nadvse suvereno do pete alpske zmage

Novinci v Alpski ligi Celjani so v tekmovanje vstopili s štirimi porazi, na zadnjih dveh tekmah pa trend obrnili v zmagovito smer. Potem ko so pred dnevi doma za prvo alpsko zmago s 4:3 premagali Lustenau, so v petek vknjižili drugo zmago. Tokrat v podaljšku.

Celjane je na tekmi proti Bregenzerwaldu v 8. minuti v vodstvo popeljal Mark Čepon, gostje so tik ob koncu prvega dela izenačili, v začetku drugega pa povedli. V 26. minuti so gostitelji izkoristili igro z igralcem več in z zadetkom Jaše Jenka izenačili. Rezultat se do konca rednega dela ni več spremenil. Sledil je podaljšek, v tretji minuti tega pa gol Jureta Sotlarja za peto alpsko točko in konec zmagovitega niza avstrijske zasedbe.

Slovensko moštvo je po šestih tekmah trenutno 13., Bregenzerwald, ki bo v soboto gostoval še na Jesenicah, pa je po drugem porazu v sezoni peti.