Torek, 22. 11. 2016, 7.25

Liga NHL, 21. november

Aktualni prvaki dobili petardo

Pittsburgh Penguins | Foto Reuters

V noči na torek so aktualni prvaki Pittsburgh Penguins gostili New York Rangers in prejeli petardo. Pet golov v svoji mreži so občutili tudi hokejisti Chicago Blackhawks.

Pittsburgh je na domačem ledu povedel v prvi tretjini z goloma Jaka Guentzela, a so NY Rangers v drugi tretjini ujeli priključek ter s petimi zaporednimi goli slavili prepričljivo zmago. Za Newyorčane so zadeli Rick Nash, Michael Grabner, J.T. Miller, Kevin Hayes in Derek Stepan.

Vratar Edmontona Cam Talbot je predstavljal nerešljivo uganko za napad Chicaga. Zaustavil je 31 strelov gostov ter še tretjič v tej sezoni ohranil mrežo nedotaknjeno.

"V zadnjem času igrajo res dober hokej, zato ni bilo niti najmanj lahko ubraniti vse te strele ter jim ne dovoliti niti enega zadetka. Odigrali smo odlično kolektivno igro. Gre za res pomembno zmago," je bil po tekmi vesel Talbot.

Edmonton v razvrstitvi tihomorske divizije vodi s 23 točkami, dve točki manj imajo nato tri kalifornijska moštva San Jose Sharks, ki je ponoči doma s 4:0 premagal New Jersey Devils, Anaheim Ducks in Los Angeles Kings slovenskega zvezdnika Anžeta Kopitarja. Kralji bodo v noči na četrtek po slovenskem času v Staples Centru gostili New York Islanders. Kralji so zadnjih pet tekem igrali brez poškodovanega kapetana Kopitarja.

Buffalo Sabres  : Calgary Flames 4:2