8.43

ameriški nogomet

Ponedeljek, 29. 6. 2015, 8.43

Volkovi po preobratu ugnali Srebrne sokole

Igralci Ljubljane Silverhawks, ki tekmujejo v evropski različici ameriškega nogometa, so v Radomljah izgubili v polfinalu srednjeevropske lige CEFL, regionalne evropske lige ameriškega nogometa.

Z 21:14 (0:6, 7:8, 0:0, 14:0) so jih premagali Vukovi iz Beograda, ki so tekmo dobili prav ob koncu srečanja.

Srebrni sokoli so pred 400 gledalci po prvem polčasu vodili s 14:7. V zadnji četrtini so neuspešno izvajali strel na gol, ki bi jim prinesel prednost desetih točk. Pred koncem tekme pa je Tony Washington v dveh napadih poskrbel za preobrat. Najprej je izenačil s tekom za pet jardov, nato pa še pretekel polovico igrišča za vodstvo in končno zmago gostov, saj so imeli domači nato na voljo le še dobro minuto za zadnji napad.

Trener slovenske zasedbe Rok Štamcar je po tekmi povedal: "Na srečanju smo tako v prvem kot tudi v drugem polčasu naredili preveč majhnih napak, ki so se med drugim pojavljale zaradi slabe udeležbe na treningih. Tako praktično nismo nikoli imeli popolne ekipe, da bi naredili dobre treninge. Vukovi so na tekmi dokazali, da so najboljši, ko so v najslabšem položaju na igrišču."

Ker so Silverhawks že izpadli iz lige CEFL, je bila to zanje zadnja tekma spomladansko-poletne sezone, tako da jih čaka nekajmesečni premor.