veslanje Nik Krebs Jaka Čas Rajko Hrvat

Sreda, 6. 9. 2023, 16.02

svetovno prvenstvo v veslanju, beograd

Slovenci ostali brez želenega polfinala

evropsko prvenstvo veslanje Bled 2023 Rajko Hrvat | Rajko Hrvat je bil za polfinale je bil prepočasen za nekaj več kot dve sekundi. | Foto Vid Ponikvar/Sportida

Rajko Hrvat je bil za polfinale je bil prepočasen za nekaj več kot dve sekundi.

Slovenija je na svetovnem prvenstvu v veslanju v Beogradu ostala brez želenega polfinala. Rajko Hrvat v lahkem skifu, Nina Kostanjšek v skifu ter Jaka Čas in Nik Krebs se v dvojnem dvojcu v četrtfinalu niso prebili med najboljših 12 posadk sveta. Slovenci bodo v nadaljevanju tekmovali za uvrstitve od 13. do 24. mesta.

Rajko Hrvat je lani v konkurenci lahkih veslačev osvojil bronasto kolajno, tokrat se ni uvrstil med tri najboljše tekmovalce svoje četrtfinalne skupine. Na polovici proge je bil sicer najhitrejši, v naslednjih 500 metrih pa so ga prehiteli predstavniki Alžirije, Japonske in Iraka. Za polfinale je bil prepočasen za nekaj več kot dve sekundi.

Nina Kostanjšek | Foto: Vid Ponikvar/Sportida Nina Kostanjšek Foto: Vid Ponikvar/Sportida

Nina Kostanjšek je že v prvih 500 metrih izgubila stik z najboljšimi posadkami, podobno kot Jaka Čas in Nik Krebs. Oba čolna sta v svoji četrtfinalni skupini osvojila zadnje mesto in ostala brez možnosti, da si že na tem tekmovanju zagotovita olimpijsko vozovnico za Pariz.

Že v torek si Matej Filip Pfeifer v skifu priveslal boj za uvrstitev od 25. do 36. mesta.

Jan Ilar
Sportal Slovenski veslači ne skrivajo cilja: medalja Hrvata in preboj na OI v Parizu