Jakob Petelinek Živa Dvoršak Sonja Benčina državno prvenstvo Strelstvo

Ljubljana, dp v strelstvu

Sonja Benčina in Jakob Petelinek najboljša na strelskem DP

Polona Sladič & Sonja Benčina | Sonja Benčina (desno) je ob Poloni Sladič tudi trenerka v slovenski paraolimpijski strelski reprezentanci.  | Foto Vid Ponikvar

Sonja Benčina (desno) je ob Poloni Sladič tudi trenerka v slovenski paraolimpijski strelski reprezentanci.

Sonja Benčina in Jakob Petelinek sta letošnja državna prvaka z zračno puško. Idrijčanka, ki nastopa za ljubljansko Olimpijo, je v finalu po hudem boju po točkah z 18:16 premagala klubsko in reprezentančno kolegico Živo Dvoršak, medtem ko je bil Cerkničan Petelinek v finalnem obračunu boljši od Anžeta Presterela (Triglav Javorniki) s 16:8.

Na ljubljanskem strelišču na Dolenjski cesti je Benčina blestela že v kvalifikacijah, potem ko je zadela 628,4 kroga. Za njo sta se uvrstili Dvoršakova (627,9) in Ormožanka Urška Kuharič (626,0).

V izjemno napetem finalu je 35-letna strelka iz Idrije zadržala zbranost in ukanila svojo slovito reprezentančno in klubsko kolegico, bronasto kolajno mesto pa je osvojila Kuharičeva.

Na moški tekmi z zračno puško je Petelinek v kvalifikacijah zadel 622,8 kroga, 0,2 kroga več od drugouvrščenega Nejca Klopčiča iz Trzina. Štiriindvajsetletni Petelinek v nadaljnjih izločilnih tekmah ni popustil, v finalu je zanesljivo premagal tudi tri leta starejšega Presterela. Končno tretje mesto je osvojil Klopčič.

Na ženski ekipni tekmi z zračno puško je slavila Olimpija (Sonja Benčina, Živa Dvoršak, Alja Bračun) s 1857,5, na moški pa Trzin (Nejc Klopčič, Jernej Adlešič in Maj Kadunc) s 1848,4 kroga.