Thermometer Blue 0

Strelstvo Jasmina Maček Boštjan Maček

Petek, 8. 7. 2016, 19.43

Slovenska družinska strelska naveza brez presežka iz Lonata

Jasmina Maček in Boštjan Maček sta na današnji tekmi v mešanem trapu na evropskem prvenstvu v italijanskem Lonatu zasedla 12. mesto. Zlato kolajno sta osvojila Elena Tkač in Aleksej Alipov iz Rusije, srebrno Ana Rita Rodrigues in Jose Manuel Bruno Faria s Portugalska, bronasto pa Katrin Quooss in Karsten Bindrich iz Nemčija.

Slovenska družinska strelska naveza se na današnji tekmi ni izkazala, v konkurenci 13 parov je prehitela le turško kombinacijo. Jasmina in Boštjan Maček sta v dveh serijah zadela po 43 letečih tarč, na koncu pa jim je skupni dosežek (86) prinesel mesto v spodnjem delu lestvice.

V minulih treh dneh so bili v mestecu pri Brescii na sporedu tudi posamični obračuni v trapu. V moški konkurenci je Denis Vatovec tekmo končal na 32., prvi slovenski adut Boštjan Maček na 39. in Matej Žniderčič na 80. mestu, edina slovenska predstavnica Jasmina Maček pa je zasedla 31. mesto. Na moški ekipni članski tekmi je Slovenija osvojila 18. mesto.

V mladinski konkurenci so slovenske barve zastopali trije strelci. Miha Nahtigal je zasedel 29., Tomaž Zupan 37. in Rene Maček 50. mesto, Slovenija pa je ekipno preizkušnjo končala 12. mesto.