19.41

kvalifikacije vaterpolo

Četrtek, 30. 5. 2013, 19.41

Slovenija je vaterpolske kvalifikacije začela z zmago

Slovenija je prvi krog kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2014 v vaterpolu v letnem olimpijskem bazenu v Kranju začela z zmago.

Za uvod so s 13:4 padli Belorusi. Štiri zadetke je dosegel Matej Nastran, tri Rok Crnica, pa dva Duje Peroš in Jure Nastran ter po enega še Jaša Kadivec in Martin Puš.

Na letnem olimpijskem bazenu v športnem centru Kranja se je z igranjem prvega kroga začel prvi turnir kvalifikacij za nastop na evropskem prvenstvu naslednjega leta v Budimpešti. Turnir sta odprli reprezentanci Švice in Moldavije. Švica je bila v izenačenem boju boljša in tesno zmagala z 9:8.

V drugem srečanju sta se pomerila Belorusija in Slovenija. Slovenija je začela dobro in prvo četrtino prepričljivo dobila z 0:5. V drugi četrtini je bila igra enakovredna, o čemer govori tudi izid tega dela, saj sta bili moštvi poravnani 2:2. V tretji in četrti četrtini pa je bila znova boljša Slovenija in obe četrtini dobila, za končnih 4:13 (0:5, 2:2, 0;2, 2:4).

Slovenska reprezentanca bo v petek ob 10.30 igrala proti Moldaviji.