Sobota, 13. 7. 2019, 17.58

13. mednarodni šahovski turnir Portorož Open

Šebenik drugi na portoroškem Bernardinu

Šah splošna | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Na portoroškem Bernardinu se je danes končal 13. mednarodni šahovski turnir Portorož Open, ki se je začel prejšnjo soboto. Slavil je italijanski velemojster Pier Luigi Basso, ki je bil tudi prvi nosilec. Drugo mesto je osvojil slovenski velemojster Matej Šebenik, tretja stopnička pa je pripadla Ukrajincu Andreju Maksimenku.

Najboljša Slovenka je bila Postojnčanka Ivana Hreščak na 16. mestu. Skupaj s kadetskim turnirjem, ki je potekal vzporedno, je nastopilo 110 igralcev in igralk iz 18 držav.