Radenci šah Laura Unuk

Torek, 4. 6. 2019, 21.03

SREDNJEEVROPSKI POKAL V ŠAHU, RADENCI

Slovenske šahistke šeste, šahisti deveti na srednjeevropskem pokalu

Zala Urh, šah | Slovenske šahistke (na sliki Zala Urh) so osvojile šesto mesto. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Slovenske šahistke (na sliki Zala Urh) so osvojile šesto mesto.

Slovenske šahistke so na srednjeevropskem pokalu v šahu, ki se je končal v Radencih, osvojile šesto mesto (8 točk) med devetimi ekipami, šahisti pa so bili deveti (7 točk), predzadnji. Slovenke so v 9., zadnjem krogu v boju za tretje mesto z 1,5:2,5 izgubila s Hrvaško, Slovenci pa so proti Češki igrali neodločeno 2:2.

Najvišjo lovoriko pri članih so osvojili Madžari (12 točk), srebro je pripadlo Avstrijcem (12), pred zadnjim krogom vodilni Čehi pa so bili tretji (11). Pri šahistkah so se na vrh povzpele Hrvatice (13), sledijo jim Francozinje (11) in na tretjem mestu Madžarke (10).

Najboljša med Slovenkami je bila nekdanja mladinska svetovna prvakinja Laura Unuk, ki je osvojila 5,5 točke iz osmih partij. Na zelo izenačenem tekmovanju domača članska reprezentanca ni veliko zaostajala za konkurenco, med drugim je premagala tudi zmagovalno ekipo. Najboljši posamični izid je dosegel najmlajši Jan Šubelj s šestimi točkami iz devetih partij.

Na srednjeevropskem pokalu, največjem tekmovanju v šahu pri nas letos, je nastopilo kar 14 velemojstrov in dve velemojstrici. Poleg omenjenih pa še vrsta obetavnih mladih šahistk in šahistov, ki bodo v kratkem predstavljali stebre posameznih reprezentanc. Pomlajena je bila tudi slovenska ekipa, zlasti moška zasedba.