Svetovni pokal v plezanju

Samo ena slovenska polfinalistka na balvanih v Utahu

Katja Debevec Innsbruck 2022 | Katja Debevec | Foto Grega Valančič/Sportida

Katja Debevec

V Salt Lake Cityju se ta konec tedna s tekmami v balvanskem plezanju nadaljuje svetovni pokal. Slovenci v Utahu nastopajo brez najboljših tekmovalcev, saj manjkajo Janja Garnbret, Mia Krampl, Anže Peharc in Luka Potočar. Skozi kvalifikacije se je v polfinale najboljše dvajseterice prebila le Katja Debevec.

Katja Debevec je v petek zvečer s tremi osvojenimi vrhovi v kvalifikacijah zasedla 19. mesto. Lucija Tarkuš je bila 29., Julija Kruder pa 43. Kvalifikacije je s petimi osvojenimi vrhovi dobila Američanka Natalia Grossman pred zmagovalko prejšnje tekme v Seulu Japonko Miho Nonaka.

V moški konkurenci je kvalifikacije na vrhu končal njen rojak Tomoa Narasaki pred Belgijcem Hannesom Van Duysenom. Jernej Kruder je končal na 42. mestu, medtem ko Gregor Vezonik ni plezal.

Polfinale v ženski konkurenci se bo začel ob 18. uri po srednjeevropskem času, finale po na sporedu ob drugi uri zjutraj.