11.40

Bruno Najdič slovenska odbojkarska reprezentanca

Nedelja, 27. 9. 2015, 11.40

Odločene dokazati, da lahko igrajo boljše

Slovenska ženska odbojkarska je s tekmo proti Nizozemski na evropskih prvenstvih opravila krst, prebila led, že danes, ob 18.30, pa jo čaka nov obračun, prav nič lažji od prvega.

Pomerila se bo z Italijo, ki je na svoji prvi tekmi navdušila z odlično igro in s 3:1 ugnala Poljsko.

Jasno je, da je Italija precej boljša reprezentanca od slovenske, slovenski selektor Bruno Najdič meni, da je v določenih elementih, predvsem v sprejemu, boljša tudi od Nizozemske. Z izjemo ene pa nima tako visokih igralk, kot jih ima Nizozemska, tako da bi Slovenke predvsem v napadu morale igrati bolje kot na prvi tekmi.

"Že takoj smo lahko videli, v kakšni družbi smo na tem prvenstvu. Tu nastopa 16 reprezentanc, prepričan sem, da jih bo vsaj 13 nastopilo tudi na prihodnjem. V skupini igramo z ekipami, ki so na velikih tekmovanjih osvojile že 23 kolajn, povsem jasno je, da so naše možnosti minimalne. A tega dekleta ne smejo imeti v glavah, pozabiti morajo na tekmo z Nizozemsko in čakati na naslednjo priložnost. Depresije ne sme biti, moramo se zbrati in dokazati, da lahko igramo boljše, kot smo pokazali proti Nizozemski. Če bomo pokazali boljšo predstavo, bom zadovoljen. Nekajkrat sem že poudaril: tekmec ima lahko tudi kakšen izjemno slab dan, takrat pa je treba izkoristiti priložnost. Če za en niz, pa za en niz," je dejal selektor Bruno Najdič.

Italija je ena od evropskih odbojkarskih velesil, po mnenju Najdiča je kandidatka za kolajno tudi na tem turnirju, a ne za zlato, za katero naj bi bili glavni favoritinji Srbija in Rusija.