14.37

Ana Velenšek Astana svetovno prvenstvo

Petek, 28. 8. 2015, 14.37

Nov izjemen uspeh slovenskega juda: Ana Velenšek do naslova svetovne podprvakinje

Slovenska judoistka Ana Velenšek je na svetovnem prvenstvu v Astani v kategoriji do 78 kilogramov osvojila izjemno drugo mesto in naziv svetovne podprvakinje.

Slovenska judoistka Ana Velenšek je na svetovnem prvenstvu v Astani v kategoriji do 78 kilogramov osvojila srebrno kolajno.

Bronasta z lanskega SP v Čeljabinsku je do polfinala vknjižila štiri zmage, tam ugnala tudi prvakinjo iz leta 2011, Francozinjo Audrey Tcheumeo, v finalu pa izgubila proti Japonki Mami Umeki.

Prvenstvo je bilo za slovensko izbrano vrsto že nadvse uspešno, saj je Tina Trstenjak v četrtek v kategoriji do 63 kilogramov osvojila naslov svetovne prvakinje, prvega za slovenski judo.

Pred tem je bil Rok Drakšič med borci do 73 kg deveti, Andraž Jereb v kategoriji do 66 kg in Vlora Beđeti med borkami do 57 kg pa sta ostala brez uvrstitev.