Svetovni pokal v streljanju

Najboljša slovenska uvrstitev Urški Kuharič

Urška Kuharič | Urška Kuharič  | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Urška Kuharič

Slovenska strelka Urška Kuharič je dosegla najboljšo slovensko uvrstitev na letošnji peti tekmi svetovnega pokala. V Bakuju je v disciplini malokalibrska puška trojni položaj 50 metrov s 575 krogi končala na 15. mestu, potem ko je kleče zadela 192, leže 198 in stoje 185 krogov.

Robert Markoja
Sportal Predzadnji dan brez vidnih uvrstitev slovenskih strelcev

Na kvalifikacijsko tekmo se je uvrstila tudi Urška Hrašovec, ki je s 556 krogi, od tega 187 v klečečem, 191 v ležečem in 178 v stoječem položaju, zasedla 60. mesto. Iz eliminacijskega dela se na glavno tekmo v kraljevski strelski disciplini nista prebili Živa Dvoršak in Klavdija Jerovšek. Prva je s 561 krogi osvojila 62., druga pa s 545 krogi 101. mesto.

Šestindvajsetletni Jože Čeper, ki je v azerbajdžanski prestolnici osvojil 51. mesto v zračni puški na 10 metrov, je v disciplini hitrostrelna pištola 25 metrov s 552 krogi zasedel 54. mesto. V soboto je zadel 277, danes pa 275 krogov.

Na ženski tekmi z zračno puško 10 metrov je od petih slovenskih strelk najboljši izid dosegla Dvoršak, ki je s 627,9 kroga zasedla 41. mesto. Urška Hrašovec (625,9) je osvojila 63., Klavdija Jerovšek (625,1) 73., Sonja Benčina (623,2) 93., Urška Kuharič (617,1) pa 132. mesto.

Štiriinpetdesetletna Denis Bola Ujčič je osvojila 74. mesto v disciplini pištola 25 metrov. Postojnčanka je zadela 564 krogov, od tega 284 v natančnem ter 280 v hitrostrelnem nastopu. Robert Markoja se prek eliminacij ni prebil na sobotno kvalifikacijsko tekmo v disciplini malokalibrska puška trojni položaj 50 metrov, s 577 krogi je zasedel 69. mesto.