7 let, 12 mesecev

jadranje Miami Tina Mrak Veronika Macarol Vasilij Žbogar

Torek, 27. 1. 2015, 22.50

Mrakova in Macarolova napredovali na 6. mesto, Žbogar 9.

V Miamiju se je končal drugi tekmovalni dan druge regate za svetovni pokal v letošnji sezoni. Tina Mrak in Veronika Macarol sta pridobili eno mesto in sta po drugem dnevu šesti.

Vasilij Žbogar je nazadoval na deveto mesto. Žan Luka Zelko se je uvrstil v zlato skupino.

Za jadralci na Floridi je drugi tekmovalni dan druge regate za svetovni pokal. Tina Mrak in Veronika Macarol sta dan začeli nekoliko slabše s 13. mestom v prvem plovu, a ga nadaljevali enako, kot sta začeli včerajšnjega, s tretjim mestom. V skupni razvrstitvi sta napredovali za eno mesto in sta trenutno šesti.

V vodstvu sta aktualni olimpijski prvakinji Novozelandki Jo Aleh in Polly Powrie, pred britanskima posadkama Hannah Mills in Saskia Clark ter Sophie Weguelin in Ellidh McIntyre. Aktualni svetovni prvakinji Avstrijki Lara Vadlau in Jolanta Ogar sta šele 13.

V razredu Finn je Vasilij Žbogar danes zabeležil 11. in deveto mesto, s čimer je nazadoval za dve mesti in je trenutno na devetem mestu. V vodstvu ostaja Britanec Giles Scott, ki je danes še enkrat zmagal (skupno ima sedaj že tri zmage), v drugem plovu pa je bil peti. Drugi je Avstralec Jake Lilley, tretji pa Britanec Edward Wright.

Žan Luka Zelko je v razredu Laser danes zabeležil 32., 8. in 36. mesto, kar ga uvršča na 45. mesto v skupni razvrstitvi. V sredo bo nadaljeval v zlati skupini. Vodstvo je z odličnim jadranjem prevzel legendarni Brazilec Robert Scheidt, drugi je Avstralec Matthew Wearn, tretji pa Britanec Nick Thompson.