21.25

jadranje

Ponedeljek, 2. 11. 2015, 21.25

Mlada slovenska jadralca osvojila evropski pokal

Mlada slovenska jadralca Peter Lin Janežič in Anže Podlogar sta zmagovalca evropskega pokala v razredu 29er.

Na zadnji tekmi na Gardskem jezeru sta bila druga, s skupno zmago pa ponovila lanski uspeh. Jadralci so v evropskem pokalu morali odjadrati 12 regat.

Slovenska predstavnika sta bila tudi večino zadnjega plova v vodstvu, potem pa naredila napako, ki ju je stala zmage. Za eno točko sta ju tokrat premagala Britanca Crispin Beaumont in Tom Darling, ki sta osvojila prvo mesto, na tretjem mestu pa sta končala Finca Juho Kotiranta in Akseli Kaskinen.

Pred slovensko posadko, ki je letos na svetovnem prvenstvu osvojila naslov mladinskih podprvakov razreda 29er in četrto mesto na evropskem prvenstvu, je še mladinsko svetovno prvenstvo v jadranju, ki bo konec decembra v Maleziji.

Slovenska jadralca se bosta pomerila z 31 najboljšimi mladinskimi posadkami iz 31 držav. Prihodnje leto pa začenjata novo poglavje na svoji športni poti, mladinski prehodni razred 29er bosta zamenjala za olimpijski razred 49er.