jadranje Lin Pletikos

Četrtek, 11. 1. 2024, 11.24

Jadranje, SP za olimpijski razred ilca 6

Lin Pletikos SP končuje na 61. mestu

Lin Pletikos | Lin Pletikos je v argentinski Mar del Plati, kjer se je zaključilo svetovno prvenstvo za olimpijski razred ilca 6 uvrstila na 61. mesto.  | Foto Jadralna zveza Slovenije

Slovenska jadralka Lin Pletikos je v argentinski Mar del Plati, kjer se je zaključilo svetovno prvenstvo za olimpijski razred ilca 6 uvrstila na 61. mesto. Naslov je osvojila Danka Anne-Marie Rindom, podprvakinja je postala Američanka Charlotte Rose, bron pa je osvojila Belgijka Emma Plasschaert.

Deset najvišje uvrščenih jadralk je zadnji dan SP čakala regata za medalje kot sklepno dejanje prvenstva, vse ostale pa se se pomerile v zadnjem plovu. Tega je Lin Pletikos zaključila kot druga v skupini, kar ji je prineslo uvrstitev na deseto mesto v srebrni skupini in 61. mesto skupno.

Na prvenstvu so poleg naslovov najboljših jadralk na svetu razdelili tudi olimpijske norme naslednjim sedmim državam, ki mesta na olimpijadi v Parizu še niso imele.

Na SP je v konkurenci 101 jadralke nastopila tudi Pletikos, ki je po uvrstitvi v srebrno skupino izgubila možnost osvojitve olimpijske norme za Slovenijo, je pa v finalnih plovih nabirala nove dragocene izkušnje, ki bodo zagotovo dobrodošle v prihodnje. Morda že na evropskem prvenstvu februarja v Atenah, kjer bosta na voljo novi olimpijski normi evropskim državam.

Sportal Jadralka Pletikosova za zdaj skupno 66.