šah Laura Unuk

Petek, 16. 7. 2021, 19.26

Šah, svetovni pokal, Soči

Laura Unuk izpadla v drugem krogu svetovnega pokala v Sočiju

Laura Unuk |  Laura Unuk je izpadla v drugem krogu svetovnega pokala v Sočiju. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Laura Unuk je izpadla v drugem krogu svetovnega pokala v Sočiju.

Najboljša slovenska šahistka Laura Unuk je izpadla v drugem krogu svetovnega pokala, ki poteka v Sočiju. Azerbajdžanka Gunaj Mammadžada jo je premagala z 1,5:0,5. Slovenka je z belimi figurami iztržila remi, naslednji dvoboj pa je ob prednosti začetne poteke tekmice izgubila.

Enaindvajsetletna Unukova je igrala s prav tako 21-letno Mammadžado, ki ima isti šahovski naziv mednarodnega mojstra, vendar več ratinških točk od Slovenke, 2443:2404. Tekmovalka iz Bakuja je bila v vlogi favoritinje tudi zato, ker je na 25. mestu svetovne ženske lestvice, Unukova pa je 56.

Unukova je prvem krogu ugnala večkratno afriško prvakinjo Shrook Wafo iz Egipta z 2:0 v dvobojih. Med šahisti pa je tedaj že izpadel drugi slovenski predstavnik na turnirju Matej Šebenik. Z 1,5:0,5 ga je izločil eden najboljših poljskih šahistov po drugi svetovni vojni, 57-letni Michal Krasenkow.

Svetovni pokal se bo končal 6. avgusta. V absolutni konkurenci je nastopilo 206 šahistov, med njimi je tudi svetovni prvak in najboljši šahist na svetu ta čas Magnus Carlsen. Norvežan je bil v prvem krogu prost, v drugem pa je z 2:0 odpravil hrvaškega velemojstra Saša Martinovića.

Tudi med 103 udeleženkami je prisotna večina najboljših šahistk, manjkata pa Kitajki Hou Yifan, prva na lestvici Fide, in svetovna prvakinja Ju Wenjun.