4 leta, 9 mesecev

ACH Volley Calcit Volleyball Luka Slabe Igor Kolaković

Sreda, 28. 3. 2012, 22.50

L. Slabe: ACH Volley smo dobesedno ''preblokirali''

Uvodno srečanje finalne serije državnega prvenstva v odbojki med ACH Volleyjem in Calcitom Volleyballom je postreglo z zanimivim obračunom. Kaj sta po tekmi povedala oba trenerja?

Luka Slabe, glavni trener Calcit Volleyball: ''Začeli smo zelo mlačno in prestrašeno in niz pa pol sploh nismo igrali. Potem smo le zbrali in nadaljevali bolje. ACH Volley smo dobesedno preblokirali, saj smo dosegli 18 blokov, oni samo 10. Imeli smo tudi malenkost boljši idealen sprejem, oni so imeli zgolj za 1 odstotek boljši napad , toda, oni so naredili 6 napak manj v napadu in mislim, da je to na koncu tudi bilo odločilno. Vmes se je zgodila zame zelo sporna sodniška odločitev, za voljo katere sem bil kaznovan z rumenim kartonom, nasprotnik pa je dobil dodatno točko. Ta odločitev bi lahko vplivala na nadaljevanje srečanja, toda, to je del športa in to moramo tudi sprejeti. Z igro mojih varovancev sem zadovoljen, igrali smo v bistvu dobro z izjemo mlačnega začetka. Ljubljančanom smo vzeli niz, bili smo nedvomno blizu temu, da mu vzamemo še enega. Toda, tako pač je. V soboto je nova tekma, imamo novo priložnost in upamo, da bomo malenkost boljši.''

Igor Kolaković, glavni trener ACH Volleya: ''Tekmo smo zmagali, toda dejstvo, da smo praktično že dobljeno tekmo spreobrnili v dramo, zame ni spremenljivo. V tretjem nizu smo vodili 18:12 in vse kaže, da smo takrat tekmo tudi končali in to si ekipa kot je ACH Volley ne bi smela privoščiti. Kajpak, ko smo prišli v položaj, da igramo točko za točko, je tudi nasprotnik postal veliko bolj agresiven. Tudi v četrtem nizu smo naredili lepo razliko že na samem začetku in moštvo našega kova bi moralo takšno razliko negovati, ohranjati še naprej, toda, mi smo jo preprosto prehitro porabili. Seveda, to morda niti ni tako slabo zaradi tekem, ki nas še čakajo. Zavedati se moramo, da igramo tekme velikega finala proti ekipi, ki nam preti in nas lahko tudi ogrozi. To je za nas zagotovo zelo dober opomin, da bomo imeli v Kamniku zelo težko srečanje in da ga tako tudi moramo vzeti, če želimo zmagati. Današnja tekma je pokazala, da nobena razlika v točkah pravzaprav ni prevelika in da se preprosto nobena tekma ne konča pred koncem, kar nam je Kamnik nocoj tudi jasno pokazal. Zato jim je treba čestitati.''