18. 9. 2015,
19.18

4 leta, 11 mesecev

gimnastika svetovni pokal Osjek kvalifikacije Tjaša Kysselef Teja Belak Žiga Šilc Alen Dimic

Petek, 18. 9. 2015, 19.18

Kysselefova v finale na gredi, skrbi za Belakovo

Drugi kvalifikacijski dan zadnjega svetovnega pokala v sezoni v športni gimnastiki se je v nedeljski finale uvrstila le Tjaša Kysselef, ki je bila sedma na gredi.

Slovenski telovadci so bili precej bolj uspešni v četrtek, ko so se v finale uvrstili Žiga Šilc na parterju, Alen Dimic na bradlji ter Teja Belak na preskoku in dvovišinski bradlji. Šilc je bil prvi kvalifikacijski dan drugi, Dimic šesti, Belakova pa druga in četrta. Vse finalni nastop čaka v soboto popoldan.

V nedeljo bo v finalu na gredi telovadila Kysselefova. Za sestavo je prejela oceno 12,700, najboljša v kvalifikacijah je sicer bila Brazilka Jade Barbosa Fernandes (14,350). Kysselefova je nastopila še na parterju in za eno mesto ostala brez finala, končala je na devetem mestu z oceno 12,600.

Tejo Belak je preveč bolelo Belakova navkljub drugačnim napovedim danes ni tekmovala. "Na preskoku naj bi skakala jurčeko 720, ampak mi že na treningu ni šlo in sem se včeraj 'razbila'. Nogo sem imela ogreto in sem lahko tekmovala, danes me je bolelo, tako, da nisem mogla niti teči. Malo imam zatečeno. Na hitro me je pogledal hrvaški fizioterapevt. S trenerjem sva se odločila, da raje počivam, ker me je preveč bolelo," je sporočila Belakova, ki se bo v soboto borila za prvo mesto v skupnem seštevku na preskoku. Pred zadnjo tekmo si prvo mesto deli z Uzbekistanko Oksano Čusovitino, tretja pa je Kysselefova, ki je ostala brez finala.

Na krogih je nastopil debitant Jan Ribnikar, ki je z oceno 11,650 končal na 30. mestu, vaja se je ponesrečila Dimicu, ki je tekmovanje na drogu z dvema padcema z orodja končal na 34. mestu z oceno 10,600.