Sreda, 5. 6. 2024, 17.10

2 tedna

Strelstvo, svetovni pokal

Kuharič v Münchnu izpadla že v eliminaciji

Urška Kuharič | Urška Kuharič je zapravila priložnost za uvrstitev na OI. | Foto Blaž Weindorfer/Sportida

Urška Kuharič je zapravila priložnost za uvrstitev na OI.

Strelka Urška Kuharič je na tekmi svetovnega pokala v Münchnu v streljanju z malokalibrsko puško v trojnem položaju na 50 metrov v eliminaciji zasedla 39. mesto in tako izpadla iz nadaljnjega tekmovanja. S tem je zapravila možnost, da bi se glede na uvrstitev na svetovni lestvici uvrstila na olimpijske igre.

Kuharič je v prvi eliminacijski skupini s 580 krogi zasedla 37. mesto, kar je bilo premalo za uvrstitev v četrtkove kvalifikacije. Dve mesti nižje je z enakim izidom končala še ena slovenska predstavnica Urška Hrašovec.

V kvalifikacijah bo tako edina slovenska predstavnica trikratna olimpijka Živa Dvoršak, ki se je tja uvrstila z identičnim rezultatom kot njuni kolegici iz reprezentance, s čimer je v drugi eliminacijski skupini zasedla 31. mesto. Kvalifikacije bodo na sporedu v četrtek ob 9.15.

Če katera izmed slovenskih strelk ne bo dobila posebnega vabila Mednarodne strelske zveze (ISSF) za nastop v Parizu, Slovenija prvič po osamosvojitvi ne bo imela svojega predstavnika v tem športu na olimpijskih igrah.

Nekoliko več optimizma je v slovenski tabor vlil nastop 18-letne Manje Slak, ki je v kvalifikacijah streljanja z zračno pištolo na deset metrov osvojila osmo mesto in se v uvrstila v četrtkov finale, ki bo na sporedu ob 10. uri.