Sobota, 1. 6. 2024, 23.47

EP v strelstvu (mladinke - trojni položaj)

Slovenska strelka do brona na mladinskem evropskem prvenstvu

strelstvo, zračna puška | Foto Vid Ponikvar

Slovenska strelka Hana Strakušek je na evropskem prvenstvu v Osijeku v streljanju z veliko- in malokalibrskim orožjem v mladinski konkurenci v trojnem položaju z malokalibrsko puško na 50 metrov osvojila srebrno medaljo. Zlato je zgrešila za vsega 0,5 kroga.

Rajmond Debevec
Sportal Debevec pred Markojo na 50 metrov leže, zmaga v Slovaško

Slovenska strelka Hana Strakušek je boj za zlato bila z Norvežanko Caroline Finnestad Lund. Pred zadnjim streljanjem je Norvežanka skupno ustrelila 446,4 kroga, Strakušek pa 446,2. Norvežanka je nato v zadnjem streljanju ustrelila 10,6, Strakušek pa 10,3 kroga. Lund je tako prehitela Strakušek za 0,5 kroga.

Bron je pripadel Poljakinji Maji Magdaleni Gawenda. Izmed Slovenk sta streljali še Nika Skubic in Vita Jakše, ki sta zasedli 18. in 45. mesto.

To je bila šele druga medalja za Slovenijo na tem tekmovanju. Prvo je 22. maja osvojil Rajmond Debevec, ki je postal evropski prvak v disciplini 300 metrov leže.