18.31

Anja Klinar

Nedelja, 23. 6. 2013, 18.31

Klinarjeva do tretje medalje, druge zlate

Plavalka Anja Klinar je na sredozemskih igrah osvojila že svojo tretjo medaljo, drugo zlato. V nedeljo je bila po dosežku 4:40,49 nepremagljiva v svoji paradni disciplini na 400 mešano.

Klinarjeva je zmagala z velikim naskokom pred Špankama Mario Vilas Vidal in Claudio Dasca Romeu. Glavni tekmici sta bili sicer Italijanki Carlota Toni in Stefania Pirozzi, ki pa sta bili diskvalificirani, a tudi Italijanki se v končnici nista borili za zmago s slovensko reprezentantko.

"Z izidom 4:40 nisem zadovoljna, saj se tukaj izredno dobro počutim in želela sem si celo izid 4:38 ali 4:39, za kar pa bi potrebovala tudi močnejše tekmice. No, na koncu sem osvojila zlato medaljo in to je tukaj to, kar šteje," je bila zadovoljna 25-letna slovenska rekorderka, ki je v tej disciplini na olimpijskih igrah v Londonu osvojila 10. mesto.

Blizu medalji je bila tudi Špela Bohinc, ki je z 8:46,57 osvojila četrto mesto na 800 prosto. Za bronom oz. Španko Claudio Dasca Romeu je zaostala za vsega sekundo.

V velikem finalu na 200 prsno sta nastopili Neža Marčun in Tanja Šmid ter osvojili sedmo in osmo mesto, Jan Karel Petrič je bil na 400 mešano sedmi.