svetovno prvenstvo triatlon Jaroslav Kovačič

Sobota, 4. 5. 2019, 15.09

SP v dolgem triatlonu

Jaroslav Kovačič do bronaste kolajne na SP v dolgem triatlonu

Jaroslav Kovačič | Jaroslav Kovačič je osvojil bronasto odličje. | Foto Osebni arhiv

Jaroslav Kovačič je osvojil bronasto odličje.

Slovenski triatlonec Jaroslav Kovačič je na svetovnem prvenstvu v dolgem triatlonu v španski Pontevedri osvojil bronasto odličje v elitni kategoriji. Na prvem mestu je končal Španec Javier Gomez Noya, na drugem pa njegov rojak Pablo Dapena Gonzalez. Drugi Slovenec Denis Šketako je bil 14.

Kovačič je plavalni del - ta je bil zaradi nizkih temperatur skrajšan na 1,5 kilometra - končal na 13. mestu, odličen pa je bil na kolesarskem. Sto trinajst kilometrov je premagal s četrtim časom, 30 kilometrov teka je končal z osmim časom.

Javier Gomez Noya, sicer nekdanji svetovni in evropski prvak v olimpijskem triatlonu, dobitnik srebra na olimpijskih igrah v Londonu 2012 in tudi že svetovni prvak v kratkem ironmanu, je bil danes razred zase. Rojaka je premagal za skoraj šest minut. Dapena Gonzaleza in Kovačiča je ločilo 41 sekund.