Sara Čopar Domen Škofic Luka Potočar Lučka Rakovec Mia Krampl Janja Garnbret Janja Garnbret težavnostno plezanje Innsbruck

Sobota, 25. 6. 2022, 18.06

Innsbruck, športno plezanje, svetovni pokal v težavnosti

V večerni polfinale osem Slovencev, vključno z Garnbretovo in Potočarjem

Janja Garnbret Innsbruck 2022 | Janja Garnbret je na svojem prvem nastopu po daljšem tekmovalnem premoru zlahka opravila s kvalifikacijami. Brez težav je osvojila vrh obeh kvalifikacijskih smeri. | Foto Grega Valančič/Sportida

V Innsbrucku se danes začenja nova sezona svetovnega pokala v težavnostnem plezanju, ki je hkrati tudi iztočnica za vrnitev Janje Garnbret na tekmovalno prizorišče. V dopoldanskih kvalifikacijah je nastopilo 12 slovenskih plezalcev in plezalk, v večerni polfinale (19.00) se jih je uvrstilo osem. Garnbretova je bila prepričljiva, vrh je osvojila v obeh kvalifikacijskih smereh. Prvo mesto kvalifikacij, ki so minile v povsem drugačnih vremenskih razmerah kot sinočnji finale na balvanih, ki ga je krojilo neurje, si je razdelila z domačinko Jessico Pilz.

V polfinale se je s 6. dosežkom kvalifikacij uvrstila še olimpijka Mia Krampl, Sara Čopar je bila 15., Lučka Rakovec 17., Vita Lukan in Lana Skušek pa sta osvojili 21. mesto.

S 15. dosežkom kvalifikacij se je v polfinale prebila tudi 17-letna Sara Čopar.  | Foto: Grega Valančič/Sportida S 15. dosežkom kvalifikacij se je v polfinale prebila tudi 17-letna Sara Čopar. Foto: Grega Valančič/Sportida

Brez napredovanja v večerni polfinale, ki se bo začel ob 19. uri, sta ostali Lucija Tarkuš (55. mesto) in Tjaša Slemenšek (61. mesto).

V moški konkurenci je za najboljši slovenski dosežek poskrbel Luka Potočar, svetovni podprvak v tej disciplini, ki je v predtekmovanju postavil peti rezultat. V polfinalu se mu bo pridružil še Domen Škofic, ki je kvalifikacije končal na 26. mestu in za rep ujel napredovanje v drugi krog. Brez nastopa v polfinalu sta ostala Milan Preskar (27. mesto) in Martin Bergant, ki je bil 59.

Svetovni podprvak v težavnosti Luka Potočar je bil v kvalifikacijah peti. | Foto: Grega Valančič/Sportida Svetovni podprvak v težavnosti Luka Potočar je bil v kvalifikacijah peti. Foto: Grega Valančič/Sportida

Finale v obeh kategorijah, kjer bo nastopila najboljša osmerica, bo na sporedu jutri z začetkom ob 19. uri.

Innsbruck 2022 težavnostno plezanje | Foto: Grega Valančič/Sportida Foto: Grega Valančič/Sportida