9.45

kajak kanu Simon Hočevar

Petek, 6. 4. 2012, 9.45

Hočevar zagotovo v Augsburgu

Maja bo v Augsburgu potekalo evropsko prvenstvo v kajaku in kanuju na divjih vodah, kjer bomo videli tudi Hočevarja.

Tokrat ne govorimo o Simonu Hočevarju, ampak o njegovem očetu Tonetu , ki je kot poseben gost s strani organizatorjev povabljen na evropsko prvenstvo. Družino Hočevar na progo v Augsburgu vežejo lepi spomini. Leta 1996 je Simon postal evropski prvak v kanuju enosedu, takrat je premagal tudi velikega Michala Martikana, ki je istega leta ko šestnajstletnik osvojil naslov olimpijskega prvaka v Atlanti. Tone je na progi v Augsburgu tekmoval na olimpijskih igrah davnega leta 1972 in v kanuju enosedu osvojil 14. mesto. Še danes se spominja takratnega izbora za olimpijske igre, ki so bile vse prej kot lahke. "Spominjam se, da sta zaradi takratnih špekulacij in republiških kvot nesrečno izpadla Gojmir Bernot in Dušan Skok, meni pa se je z dvakrat izpolnjeno olimpijsko normo uspelo uvrstiti v olimpijsko ekipo," zna povedati nekdanji uspešen kanuist, ki je bil še do nedavnega uradni trener svojega sina in Dejana Kralja, v tej sezoni pa je dirigentsko palico prepustil Borutu Javorniku.