Nedelja, 4. 6. 2017, 12.28

Evropsko prvenstvo, Tacen, nedelja

Slovenija v finale s petimi orožji - Savšek najhitrejši!

Eva Terčelj | Foto Sportida

Potem ko sta se med kajakašicami v finale evropskega prvenstva v slalomu na divjih vodah v Tacnu pred kratkim prebili Eva Terčelj in Urša Kragelj, so se zdaj med kanuisti še evropski prvak iz leta 2015 Benjamin Savšek, Luka Božič in Anže Berčič.

Najhitrejša v polfinalu je bila Avstrijka Corinna Kühnle, Terčeljeva je za njo zaostala 2,67 sekunde, Kragljeva z enim dotikom 4,53 sekunde, Novakova pa je imela kar 54 kazenskih sekund, skupno pa nabrala 70,13 sekunde zamude.

Savšek in Božič najboljša

Savšek je bil v polfinalu najhitrejši med vsemi, Božič je bil njegov najbližji zasledovalec z 99 stotinkami sekunde zaostanka, Berčič pa je bil deveti po dotiku in 4,74 sekunde zamude.

Benjamin Savšek je bil v polfinalu najhitrješi. | Foto: Stanko Gruden, STA Benjamin Savšek je bil v polfinalu najhitrješi. Foto: Stanko Gruden, STA

Zadnji dan EP so sicer s polfinalom odprle kajakašice. Slovenija je imela med dvajseterico tri tekmovalke, dve sta se prebili v finale. Terčeljeva je bila tretja, Kragljeva, ki brani naslov podprvakinje, pa sedma. Izpadla je le Ajda Novak, ki je bila na koncu 20.