19.01

Rajmond Debevec Granada

Sreda, 10. 7. 2013, 19.01

Debevec po klečečem in ležečem položaju vodil, na koncu peti

Slovenski strelec Rajmond Debevec je zadnji dan svetovnega pokala v Granadi dokazal, da tudi v trojnem položaju z malokalibrsko puško še vedno sodi v svetovni vrh.

Debevec je v Granadi, kjer bo septembra 2014 svetovno prvenstvo, na katerem se bodo podeljevale prve kvote za nastop na olimpijskih igrah v Riu 2016, z MK-puško 3x40 zasedel peto mesto.

Debevec se je najprej uvrstil v finale najboljše osmerice, kjer po novih pravilih ISSF tekmovalci pričnejo nastop brez osnovnega rezultata in se strelja v vsakem položaju po 15 strelov na decimalke krogov. Po nastopih v klečečem in ležečem položaju je Debevec celo vodil, v stoječem položaju pa je nekoliko zaostal in v skupnem seštevku zasedel peto mesto. Zmagal je Kitajec Jie Li, Željko Moičević pa je zasedel 43.mesto.