VD Kamnik AVK Triglav vaterpolo

Nedelja, 23. 5. 2021, 10.39

Državno prvenstvo

Calcit Kamnik povedel v finalu

vaterpolo finale | Vaterpolisti Kamnika so povedli v vaterpolskem finalu. | Foto Tit Košir / AVK Triglav Kranj

Vaterpolisti Kamnika so povedli v vaterpolskem finalu.

Včeraj se je začelo sklepno dejanje državnega vaterpolskega prvenstva. Na prvi finalni tekmi je kamniški Calcit ugnal kranjski Triglav z 9:7, v boju za bron pa je Ljubljana Slovan slavila proti Kopru 1958 s 14:6. Obe seriji se nadaljujeta v sredo.

V Kranju so prvi prek Andraža Pušavca povedli vaterpolisti Triglava. Kamnik je dvakrat izenačil in prek izkušenega Mateja Nastrana nato tudi povedel, ter na prvi odmor odšel s prednostjo zadetka. Kamničani so nato ušli na plus dva, Triglav pa je odgovoril s tremi zaporednimi zadetki. Strelsko je bil v tem delu razpoložen povratnik v kranjski klub iz Avstralije Jaša Kadivec. Do konca četrtine se je nato igralo gol za gol in ekipi sta bili ob glavnem odmoru poravnani. V tretjem delu igre smo spremljali raztrgano predstavo z veliko plavanja, edini zadetek pa je iz petmetrovke dosegel Nastran. Podobno zgodbo smo videli še v prvi polovici zadnje četrtine, nato pa je Kamnik z goloma Blaža Briškija in ponovno Nastrana ušel na plus tri. Pušavec je s svojim drugim golom na tekmi tri minute pred koncem rezultat znižal, a pri tem je tudi ostalo in Kamnik je prišel do vodstva v seriji.

Ljubljana korak od brona

Na prvi tekmi za tretje mesto je Ljubljana Slovan, kljub neprepričljivemu začetku in zaostanku s 3:1 po prvi četrtini, zanesljivo slavila. Domačini so rezultat poravnali že do polčasa, nato pa z odlično tretjo četrtino (6:0) rešili dvome o zmagovalcu in tekmo mirno pripeljali do konca. Pri domačih sta trikrat zadela Matija Bernard Čanč in Martin Puš, pri gostih pa je enako število golov dosegel Borut Anzeljc.

FINALE
Triglav : Calcit Kamnik 7:9 (2:3, 4:3, 0:1, 1:2)  / 0:1 / *igrajo na 3 zmage
Strelci: Kadivec 3, Pušavec 2, M. Gostič in Justin 1 za Triglav; Nastran 4, K. Novak 2, Sokler, S. Novak in Briški 1 za Kamnik.

ZA 3. MESTO
Ljubljana Slovan : Koper 1958 14:6 (1:3, 3:1, 6:0, 4:2)  / 1:0 / *igrajo na 2 zmagi
Strelci: Puš in Čanč 3, Potočnik in Žiberna 2, Zidar, Guberac, Salihi in Petrovčič 1 za Ljubljano; Anzeljc 3, Fičur 2, Janoševič 1 za Koper.

Drugi tekmi sta na sporedu v sredo v Kamniku (18:30) in Kopru (20:00).