Petek, 1. 4. 2022, 14.42

2 leti

Gimnastika, svetovni pokal, Baku

Belakova in Hribarjeva brez finala

Lucija Hribar | Lucija Hribar je v kvalifikacijah zasedla 20. mesto. | Foto Luka Vovk/Sportida

Lucija Hribar je v kvalifikacijah zasedla 20. mesto.

Slovenski telovadki Lucija Hribar in Teja Belak sta drugi dan kvalifikacij svetovnega pokala v Bakuju nastopili na gredi. Nobeni se ni po napakah uspelo prebiti med najboljšo osmerico finalistk. Hribarjeva je bila z oceno 11,566 točke 20., Belakova pa je z 10,900 končala na 25. mestu.

Danes se je v kvalifikacijah konja z ročaji predstavil tudi Luka Kišek, a ni nastopil, kot zna, tako da je z oceno 11,133 točke končal na 39. mestu med 45 kvalifikanti.

Zato pa je bil prvi dan kvalifikacij za Slovenijo bolj uspešen. Tako Belakova kot Tjaša Kysselef sta se uvrstili v finale na preskoku, ki je na sporedu v soboto.

V kvalifikacijah preskoka je bila sicer najboljša Bolgarka Valentina Georgijeva (13,416 točke), najboljše telovadke pa so bile vse znotraj nekaj desetink točke. Belakova je bila s povprečjem 13,366 točke druga, Kysselefova pa z oceno 13,216 peta.

V petek je bil Nikolaj Božič (13,133 točke) na parterju 18., Luka Bojanc (12,133) pa na krogih 24.

V soboto in nedeljo so na sporedu finali po orodjih; na preskoku bo imela Slovenija kar dve železi v ognju za kolajne.