Sobota, 24. 3. 2018, 14.41

6 let

Američanu Chenu drsalno zlato na SP

Nathan Chen | Foto Reuters

Ameriški umetnostni drsalec Nathan Chen je novi svetovni prvak. Čudežni deček četvernih skokov si je prestižno lovoriko pridrsal danes v Milanu, potem ko je 18-letni mladenič slavil pred Japoncem Shomo Unojem, ki je do srebra prišel kljub trem padcem v finalu.

Pred 9.000 gledalci v razprodani dvorani Mediolanum Forum je bron osvojil Rus Mihajil Koljada, ki je v finalu padel dvakrat. Olimpijski zmagovalec in branilec svetovnega naslova Japonec Yuzuru Hanyu zaradi poškodbe v Milanu ni nastopal, prav tako v moški konkurenci ni bilo slovenskega predstavnika.

Edina Slovenka na prvenstvu Daša Grm je prvenstvo sklenila sinoči z 22. mestom. Zmagala je Kanadčanka Kaetlyn Osmond pred Japonkama Wakabo Higuchi in Satoko Miyahara. Danes bodo nastopali še plesni pari.

Prihodnje leto bo svetovno prvenstvo gostilo japonsko mesto Saitama.