Mercedes-AMG F1 Lewis Hamilton Max Verstappen Red Bull Racing Sergio Perez Ferrari Carlos Sainz ml. Charles Leclerc vn Belgije Formula 1

Nedelja, 28. 8. 2022, 16.30

VN Belgije

Verstappen s 14. mesta do zmage, Leclerc že na minus 98!

Max Verstappen Belgija | Max Verstappen je prehiteval drugega za drugim in prišel do devete zmage v sezoni. | Foto Guliver Image

Max Verstappen je prehiteval drugega za drugim in prišel do devete zmage v sezoni.

Aktualni prvak Max Verstappen je dobil klasiko formule 1 – VN Belgije v Spaju. Njegov Red Bull je bil na hitri stezi tako superioren, da je zlahka prehiteval tekmece in se do devete zmage v sezoni in 29. v karieri prebil s 14. štartnega mesta.

Eau Rouge, Spa
Sportal Letošnja VN Belgije vendarle ne bo zadnja

Max Verstappen je tekmeca brez težav prehiteval enega za drugim. | Foto: AP / Guliverimage Max Verstappen je tekmeca brez težav prehiteval enega za drugim. Foto: AP / Guliverimage Po poletnem premoru se je prvenstvo formule 1 nadaljevalo z VN Belgije. Zaradi menjave delov v pogonskem sklopu sta tekmeca za prvaka Max Verstappen (Red Bull) in Charles Leclerc (Ferrari) štartala šele s 14. in 15. mesta. V ospredju slab štart Sergia Pereza (Red Bull) in v prvi zavoj je kot prvi zapeljal Carlos Sainz (Ferrari), za njim pa Fernando Alonso (Alpine) in Lewis Hamilton (Mercedes). A za zadnja dva je bilo konec upanja na visoko uvrstitev že sredi prvega kroga, ko sta trčila. Britanec je parkiral ob stezi, kar je njegov prvi odstop v sezoni (po petih zaporednih uvrstitvah na stopničke). Španec je lahko nadaljeval in osvojil peto mesto. Čast Mercedesa je s četrtim mestom rešil George Russell.

Medtem se je Verstappen ekspresno prebijal iz ozadja. Že po prvem krogu je bil osmi, v osmem krogu pa že na tretjem mestu. Proga v Spaju omogoča prehitevanja in tekmece je brez težav prehiteval drugega za drugim. Toliko hitrejši Red Bull od preostalih dirkalnikov, tudi Ferrarija, letos še ni bil. V 18. krogu, ko so vsi opravili prvi postanek, je na koncu najdaljše ravnine prehitel še Sainza in povedel. Tudi v zadnji tretjini dirke, po drugi seriji postankov, Ferrarijeva voznika nista imela niti približno enakega ritma kot Red Bullova.