Fabio Quartararo

Sobota, 15. 5. 2021, 15.10

Quartararo najhitrejši v kvalifikacijah pred domačo dirko

Fabio Quartararo | Foto Guliverimage

Francoz Fabio Quartararo (Yamaha) je bil najhitrejši v kvalifikacijah za nedeljsko dirko za VN Francije v Le Mansu. Drugouvrščenemu v skupnem seštevku razreda motoGP bosta v prvi vrsti družbo delala moštveni kolega Španec Maverick Vinales in avstralski dirkač Ducatija Jack Miller.

Quartararo bo 13. v karieri dirko kraljevskega razreda začel s prvega mesta, lovil pa bo šesto zmago, prvo na domačih tleh.

Nekaj časa je kazalo, da bo "pole position" osvojil osemkratni svetovni prvak, Španec Marc Marquez, a ga je v zadnjih hitrih krogih prehitelo pet dirkačev. Pred njim bosta v startni vrsti še četrti Italijan Franco Morbidelli (Yamaha) in Francoz Johann Zarco (Ducati).

Vodilni v skupnem seštevku, Italijan Francesco Bagnaia (Ducati) bo dirko začel šele s 16. mesta, medtem ko je bil njegov rojak Valentino Rossi (Yamaha SRT) deveti.

V najšibkejšem razredu moto3 bo z najboljšega startnega položaja dirko začel Italijan Andrea Migno pred rojakom Riccardom Rossijem in Špancem Jaumejem Masio. Kvalifikacije v razredu moto2 bodo na sporedu ob 15.10.

Dirka razreda motoGP se bo v nedeljo začela ob 14. uri.