11.05

Dani Pedrosa Valentino Rossi Marc Marquez

Sobota, 7. 11. 2015, 11.05

Na generalki pred kvalifikacijami Rossi pred Lorenzom, Ducati najbolj divji

Na tretjem prostem treningu za VN Valencie v MotoGP je bil najhitrejši Ducatijev tovarniški dirkač Andrea Iannone. Valentino Rossi je bil drugi, Jorge Lorenzo peti.

Andrea Iannone in Valentino Rossi sta bila na tretjem merjenju moči na španski stezi edina dirkača, ki sta se spustila pod minuto in 31 sekund. Ločevalo ju je pičlih 63 tisočink sekunde. A tudi njuni tekmeci niso bili daleč stran: tretji Marquez je za vodilnim dirkačem prvenstva Rossijem zaostal 46 tisočink sekunde.

Yamahin poltovarniški dirkač Bradley Smith, Rossijev izzivalec za naslov svetovnega prvaka Jorge Lorenzo, zmagovalec prejšnje dirke Dani Pedrosa in Smithov moštveni kolega Pol Espargaro pa so bili od Marqueza počasnejši le desetinko sekunde.

Med Smithom in Lorenzom je bila razlika 12 tisočink sekunde, med Lorenzom in Pedroso 17 tisočink, med Pedroso in Polom Espargarojem pa tisočinka. Sedmi Pol Espargaro je za najboljšim Iannonejem zaostal dobri dve desetinki sekunde (+0,239).

Vse to obeta nore kvalifikacije in epsko prerivanje za prvo in drugo štartno vrsto ter seveda za najboljši štartni položaj.