7 let, 12 mesecev

MotoGP VN Italije Jorge Lorenzo Yamaha

Sreda, 11. 7. 2012, 16.20

Lorenzo: Honda, še pomniš Mugello 2011?

Yamahin tovarniški dirkač Jorge Lorenzo se pred italijansko avanturo MotoGP v Mugellu raje kot prejšnje dirke v Nemčiji spominja lanske dirke pri naših zahodnih sosedih.

Španec je bil na Sachsenringu povsem nekonkurenčen, njegov maksimalni domet je bilo tretje mesto. Drugo mu je podaril Stoner, ki je v zadnjem zavoju zadnjega kroga padel. Kljub bolečemu porazu – za zmagovalcem Pedroso je zaostal skorajda 15 sekund – je Španec v prvenstvu rivalom za naslov prvaka zbežal rahlo naprej. Njegov prvi izzivalec je postal Dani, ki ima 14 točk zaostanka, Stoner pa jih ima že 20. Lorenzo ima rad stezo v Mugellu, tam je v kraljevskem razredu zmagal prvič in zadnjič 2011. Bo torej branil lansko zmago. In to zelo sladko: nazadnje je bila Honda absolutni favorit za končno slavje, a je vseeno triumfiral Lorenzo z Yamaho in to v epski bitki s tovarniškima dirkačema Honde Andreo Doviziosom in Caseyem Stonerjem. Po prečkanju ciljne črte je bila razlika med njimi 1,143 sekunde.

''Po dveh težkih vikendih smo prispeli v Mugello, kjer smo lani postregli z lepo zmago. Vesel sem, da vodim v prvenstvu, a pred nami je še veliko dirk. Znova bomo ciljali na stopničke, če bo mogoče, pa se bomo borili tudi za zmago,'' je pred Mugellom povedal Jorge Lorenzo.

Ben Spies se želi po dveh zaporednih četrtih mestih povzpeti na stopničke. Zanimiv je podatek, da je bil Američan četrti tudi lani v Mugellu. ''Ker na Sachsenringu nismo našli optimalnih nastavitev za dirko, nismo mogli izkoristiti celotnega potenciala Yamahe. Mugello je veliko hitrejša steza, kar bi moralo ustrezati našemu motociklu. Komaj čakam, da se v petek začne akcija,'' pa je pred VN Italije povedal Ben Spies.