VN Monaka formula1 Sebastian Vettel Kimi Raikkonen Ferrari Lewis Hamilton Mercedes

VN Monaka, kvalifikacije

Leteči Finec Räikkönen do najboljšega štartnega položaja v Monaku

1

Kimi Raikkonen | Foto Reuters

Nedeljsko dirko za veliko nagrado Monaka, šesto preizkušnjo letošnjega svetovnega prvenstva formule ena, bo s prvega štartnega mesta začel Kimi Räikkönen (Ferrari). Na današnjih kvalifikacijah je drugo mesto pripadlo njegovemu moštvenemu kolegu Sebastianu Vettlu, tretje pa Valtteriju Bottasu (Mercedes). Lewis Hamilton se ni uvrstil med najboljših deset.

Räikkönen je z zmago v sobotnih kvalifikacijah že naredil velik korak k nedeljskemu uspehu, saj je dobro štartno mesto na ozkih ulicah kneževine izjemnega pomena. Leteči Finec je s časom 1:12,178 še izboljšal rekord monaške ulične steze. To je Finčev prvi najboljši startni položaj v zadnjih devetih letih, potem ko je pole position osvojil leta 2008 na VN Francije. Skupno pa 17. v karieri.

Vettel drugi, Bottas brani čast Mercedesa

Ferrariju je torej pripadla prva štartna vrsta, iz druge bosta nedeljsko dirko začela Finec Valtteri Bottas in Nizozemec Max Verstappen (Red Bull), hude težave pa je imel danes prvi dirkač Merrcedesa Lewis Hamilton, ki je obtičal v drugem delu kvalifikacij in zmogel zase neugleden 14. čas kvalifikacij. Pri Mercedesu so zaskrbljeni, ne vedo, kaj je bilo narobe, a Britančev dirkalnik je bil danes "neobvladljiv".

Hamilton je obtičal v drugem delu kvalifikacij. | Foto: Reuters Hamilton je obtičal v drugem delu kvalifikacij. Foto: Reuters

Peto štartno mesto je osvojil Avstralec Daniel Ricciardo (Red Bull), šesto Španec Carlos Sainz (Toro Rosso), sedmo Mehičan Sergio Perez (Force India), osmo Francoz Romain Grosjean (Haas).

Deveti je bil McLarnov Jenson Button, ki se je za eno dirko vrnil v F1, ko Fernando Alonso dirka na 500 miljah Indianapolisa, a je že na prostem treningu potreboval nov agregat, zato bo jutrišnjo dirko začel s kaznijo 15 mest.

Ferrarija že na zadnjem treningu pokazala odlično formo

Že na današnjem tretjem prostem treningu je Vettel postavil takrat najboljši čas legendarne steze, ko je krog odpeljal v minuti, 12 sekundah in 395 tisočinkah. Na zadnjem ogrevanju pred kvalifikacijami je drugi čas postavil Vettlov moštveni kolega Kimi Räikkönen, tretjega drugi drkač Mercedesa Valtteri Bottas, medtem ko je bil Lewis Hamilton šele peti.

Vettel vodi v skupnem seštevku SP z le šestimi točkami prednosti pred Hamiltonom, tretjeuvrščeni Bottas pa za Vettlom zaostaja za 41 točk. Nedeljska dirka se bo začela ob 14. uri.