Jorge Prado GasGas Simon Längenfelder Husqvarna KTM Jaka Peklaj Jan Pancar motokros MXGP Honda Tim Gajser Tim Gajser

MXGP Turčije, kvalifikacije

Gajser bo prvič letos prvi izbiral štartno rampo

Tim Gajser | Tim Gajser | Foto Honda Racing/ShotbyBavo

Tim Gajser

Zaradi močnega naliva so odpovedali kvalifikacijsko dirko v razredu MXGP na dirki svetovnega prvenstva v motokrosu v Turčiji. To pomeni, da bo v nedeljo prvi štartno rampo izbiral najhitrejši na treningu. To pa je bil aktualni prvak Tim Gajser.

Tim Gajser
Sportal Gajser želi prve stopničke, debi 16-letnega Peklaja

Tim Gajser (Honda) je pred potjo v Turčijo napovedal, da si želi prve stopničke po vrnitvi (zlom stegnenice). Da je na prizorišču, kjer je lani zmagal, res hiter, je dokazal že v vožnji na čas. Odpeljal je najhitrejši krog. Zaradi močnega naliva je bil štart kvalifikacijske dirke najprej preložen za pol ure, nato pa odpovedan.

Kvalifikacijsko vožnjo v šibkejšem razredu MX2 je že pred dežjem dobil Simon Längenfelder (GasGas). Vodilni v prvenstvu Andrea Adamo (KTM) je bil samo 11., a ima 63 točk prednosti pred tokrat drugim Liamom Evertsom (KTM) in 95 pred na kvalifikacijah četrtim Jagom Geertsom (Yamaha).

V Turčiji v MX2 nastopa samo 18 voznikov, med njimi pa sta dva Slovenca. Ob Janu Pancarju (KTM), ki je bil na kvalifikacijah 14., še 16-letni Jaka Peklaj (Husqvarna). Zanj je to prva dirka svetovnega prvenstva, s 125 na 250 kubični motor je prestopil sredi te sezone in na dirki DP minulo soboto že zmagal. S krogom zaostanka je bil 17.

V nedeljo bo štart voženj v MX2 ob 12.15 in 15.10, v MXGP pa ob 13.15 in 16.10.