motokros MXGP Tim Gajser Tim Gajser

Sobota, 5. 6. 2021, 20.29

Uvod v sezono

Gajser se na dirkah DP ogreva za začetek sezone v SP

Tim Gajser | Tim Gajser je na dirki za DP prišel do prepričljive zmage. | Foto Goran Krošelj

Tim Gajser je na dirki za DP prišel do prepričljive zmage.

Na radizelski progi se je na današnji dirki za državno prvenstvo predstavil tudi Tim Gajser. Najboljši slovenski motokrosist zadnjih let je v odprti konkurenci zanesljivo slavil in nakazal dobro formo pred začetkom svetovnega prvenstva.

Druga preizkušnja za točke v DP je potekala v organizaciji AMD Orehova vas. Poleg slovenskih tekmovalcev so na dirki nastopili tudi motokrosisti iz Hrvaške, Avstrije in Madžarske. Največ pozornosti pa je seveda požel aktualni svetovni prvak v razredu MGXP Tim Gajser.

V kategoriji veteranov 40 je slavil slovenski dirkač Borut Koščak, v razredu veteranov 50 pa Avstrijec Werner Lackner. Napet boj je potekal tudi v kategoriji MX65, kjer je slavil Hrvat Alex Novak. Med najmlajšimi tekmovalci, ki so se merili v kategoriji MX50, pa je bil po dveh vožnjah prepričljivo najboljši Leo Gajser. V razredu MX85 je slavil madžarski dirkač Hateier Botond, v MX125 pa Hrvat Luka Kunić.

motokros | Foto: Goran Krošelj Foto: Goran Krošelj

Gajser takoj na uvodu ušel tekmecem

Nato je sledila dirka razredov MX2 in MX Open, kjer so, kot je že v navadi, dirkači obeh različic na progo zapeljali skupaj. Za razliko od prve dirke v Dolini pod Kalom pa je bil tokrat na štartu tudi Tim Gajser, ki si je v obeh vožnjah že v uvodu zagotovil prednost in slavil brez večjih težav. Najbolj sta se mu približala Peter Irt in Luka Kutnar. Irt po dirki ostaja vodilni tudi v skupnem seštevku DP. V razredu MX2 je slavil Gal Hauptman.