Thermometer Blue 0

ducati MotoGP VN Katarja

Petek, 18. 3. 2016, 20.00

Ducatijev Iannone učitelj Lorenza in Marqueza, nazadovanje Rossija

Ducatijev tovarniški dirkač MotoGP Andrea Iannone je eksplodiral na drugem prostem treningu za VN Katarja in svojo fantastično formo raztegnil tudi na tretji prosti trening.

Andrea Iannone je z Ducatijem na prvem treningu za najhitrejšim, branilcem naslova svetovnega prvaka, Yamahinim tovarniškim dirkačem Jorgejem Lorenzom zaostajal tri desetinke sekunde. Na drugem merjenju moči v kraljevskem razredu se je Italijan izstrelil povsem na vrh in na časovnem prestolu ostal tudi po tretjem prostem treningu.

Najbolj se mu je približal prav Lorenzo, ki pa je bil počasnejši za dobro desetinko (+0,137). Hondin tovarniški dirkač Marc Marquez je od prvega do tretjega treninga izvedel kvalitativni preskok. Španec je na prvem treningu zmogel vsega osmo mesto in zaostanek osmih desetink sekunde (+0,818). Po tretjem boju je bil tretji, razlika do prvega mesta pa je znašala le še dve desetinki (+0,196). Od Lorenza ga je ločevalo le 59 tisočink sekunde

Morda je Iannoneju dodaten pospešek dal Casey Stoner, ki je prišel v Katar ...

Da ima Ducati velik potencial, je potrdil Andrea Dovizioso, ki si je pridirkal četrti položaj (+0,306). Dovizioso je lani v Katarju osvojil najboljši štartni položaj, na dirki pa mu je Rossi zmago speljal za 0,174 sekunde. Z najboljšimi se je uspešno prerival tudi Suzukijev tovarniški dirkač Maverick Vinales, ki je bil peti (+0,337).

Vinales je bil med najboljšo peterico včeraj in danes.

Na šestem mestu se je znašel Marquezov moštveni kolega Dani Pedrosa (+0,474), lanski zmagovalec Katarja Rossi pa se je moral zadovoljiti s sedmim časom. Valentino je od prvega do tretjega treninga svoj časovni primanjkljaj za najboljšim podvojil (z 0,267 na 0,536).