dakar 2022, 1. etapa

Al Atijahu in Sandersu tudi prva etapa na Dakarju, težave Peterhansla

Dakar 2022 - Nasser Al-Atijah | Naser Al Atijah je dobil prvo etapo vzdržljivostnega relija Dakar. | Foto Guliverimage

Naser Al Atijah je dobil prvo etapo vzdržljivostnega relija Dakar.

Katarec Naser Al Atijah je s Toyoto dobil prvo etapo vzdržljivostnega relija Dakar. V konkurenci avtomobilistov je, potem ko je dobil tudi sobotni prolog, tako še povečal naskok v skupnem seštevku. Med motoristi je etapo s štartom in ciljem v Hajilu dobil Avstralec Daniel Sanders (Gasgas).

Dirkači so po sobotnem uvodu imeli na sporedu prvo pravo etapo, na kateri je med avtomobilisti z 12 minutami naskoka slavil Katarec Naser Al Atijah. Drugi je bil devetkratni svetovni prvak v reliju Francoz Sebastien Loeb.

Drugo mesto med avtomobilisti zaseda legenda WRC Sebastien Loeb. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Drugo mesto med avtomobilisti zaseda legenda WRC Sebastien Loeb. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

Številni dirkači so imeli na etapi s 333 kilometri hitrostne preizkušnje veliko težav predvsem z navigacijo, zaradi tehničnih težav pa je ogroženo nadaljevanje relija za do zdaj najuspešnejšega udeleženca Francoza Stephana Peterhansla.

Letos zmagovalec 14 dirk prvič tekmuje za moštvo Audi, toda nadaljevanje je zanj vprašljivo, potem ko je ostal brez kolesa na dirkalniku in je moral več ur čakati na pomoč. Skupno je izgubil pet ur.

Stephan Peterhansel se je znašel v težavah:

Tako kot katarski dirkač med avtomobilisti je tudi v motoristični konkurenci Daniel Sanders ponovil sobotno zmago, na prvi etapi je slavil s tremi minutami naskoka pred Čilencem Pablom Quintanillo.

Slovenski udeleženec Simon Marčič, ki je dirko v soboto začel s 67. mestom, je prvo pravo etapo končal kot 76. v skupni razvrstitvi Zaostal je malo manj kot dve uri. Kar pa je za Mariborčana pomembnejše, je uvrstitev v kategoriji motoristov brez ekipe (original). Tukaj je nedeljsko etapo končal na 13. mestu.

Sportal Prazniki z družino? Zanj ne, po občutek svobode gre z motorjem na nevarne sipine. #video
Dakar
Sportal Krvava dirka, a ima tak čar, da jo spremlja ves svet
Sportal Marčič kljub prvim neprijetnostim odločen: Se vidimo na stopničkah #video