Peking London olimpijske igre zlata medalja doping

Nedelja, 27. 11. 2016, 21.29

Še ena olimpijska prvakinja iz Pekinga bo vrnila zlato medaljo

Oksana Miankova | Foto Reuters

Brez zlate olimpijske medalje iz Londona je pred dnevi ostala ruska tekačica čez zapreke Julija Zaripova, zdaj pa je jasno, da bo medaljo morala vrniti tudi olimpijska prvakinja v metu kladiva iz Pekinga, Belorusinja Oksana Miankova.

Na ponovnem testiranju njenih vzorcev iz Pekinga in Londona Oksana Miankova so ugotovili, da si je beloruska atletinja pomagala s prepovednimi sredstvi. Pozitivna je bila na oksandrolon in turinabol.

Belorusinja je v Pekingu slavila z olimpijskim rekordom (76,34 m), v Londonu pa je bila sedma. Obe uvrstitvi bosta izbrisani iz statističnih knjig.

Brez medalje tudi olimpijska podprvakinja v suvanju krogle

Brez medalje bo ostala tudi njena rojakinja Natalija Miknevič, olimpijska podprvakinja v suvanju krogle. Srebrna je bila v Pekingu leta 2008.

Natalija Miknevič bo ostala brez srebrne olimpijske medalje iz Pekinga. | Foto: Reuters Natalija Miknevič bo ostala brez srebrne olimpijske medalje iz Pekinga. Foto: Reuters

Diskvalificirani so bili še Pavel Ližin, četrti iz Pekinga v suvanju krogle, tekačica na 800 metrov Svetlana Usovič in Natasija Mirončik-Ivanova, ki je bila sedma v skoku v daljini na igrah v Londonu.