Ponedeljek, 26. 10. 2020, 21.22
4 leta
Zdravstvo tik pred razpadom, okuženi zdravniki bodo delali naprej
Zdravnike v belgijskem mestu Liege, kjer strmo narašča število okuženih z novim koronavirusom in posledično tudi hospitalizacij, so tamkajšnje bolnišnice pozvale, naj nadaljujejo delo, četudi so okuženi z novim koronavirusom, a nimajo simptomov, poroča britanski BBC.
Približno četrtina zdravstvenega osebja v tem belgijskem mestu je zbolela za boleznijo covid-19. Zato je deset bolnišnic tiste, ki so okuženi s koronavirusom, a nimajo simptomov, pozvalo, naj nadaljujejo delo.
Če želijo preprečiti kolaps zdravstvenega sistema, nimajo druge izbire
Vodja belgijskega združenja zdravniških sindikatov Philippe Devos je za BBC dejal, da nimajo druge izbire, če želijo preprečiti kolaps zdravstvenega sistema, ki grozi že v nekaj dneh.
V mestu Liege je pozitiven vsak tretji test na okužbo s koronavirusom. Bolnišnice bolnike premeščajo drugam in odpovedujejo nenujne operacije. Belgijski zdravstveni minister Frank Vandenbroucke je prejšnji teden ob hitrem naraščanju okužb v državi opozoril, da je Belgija blizu cunamija okužb, ko epidemije ne bo več mogoče nadzorovati, piše STA.
Belgija ima eno najvišjih stopenj smrtnosti v svetu
V Belgiji, ki ima 11,5 milijona prebivalcev, je doslej v povezavi z boleznijo covid-19 umrlo 10.810 ljudi. S 94 mrtvimi na 100.000 prebivalcev pa ima Belgija eno najvišjih stopenj smrtnosti v svetu. Skupno so sicer potrdili 321.031 okužb.
V okviru ukrepov za zajezitev pandemije je od danes na območju Bruslja obvezno nošenje zaščitnih mask tudi na prostem, policijska ura pa se začenja ob 22. uri, namesto ob polnoči, kot je veljalo doslej, poroča STA.
3