Ponedeljek, 23. 2. 2015, 15.20
8 let, 8 mesecev
Slovenski delodajalec: Delavce sem pred prihodom v Katar opozoril, da izplačila niso redna, ker tukaj je pa res kaos
Denarja niso imeli ne za hrano ne za vrnitev domov. Zato so se obrnili na bosansko veleposlaništvo v Dohi, ki je za pomoč zaprosila Komisijo za človekove pravice in druge humanitarne organizacije, ki so delavcem priskočile na pomoč s prehrambnimi izdelki.
Po naših informacijah je ponujal okoli 1500 evrov plače oziroma med osem in deset dolarji na uro za delo v Katarju, kar je posebej za delavce z območja BiH dober zaslužek.
A to, da je ostal dolžan delavcem, opozarja naš vir, ni nekaj novega. Tako naj bi po ocenah v dveh letih vsaj 50 delavcem ostal dolžan povprečno tri plače.
Sulejmanović sicer svoj dolg ne zanika, a kot je zatrdil, plač ne more izplačati, ker tudi njemu podjetje Pormer Qatar ni izplačalo za podizvajalska dela, ki so jih izvedli na 33 nadstropij visoki stolpnici.
V zadnjem primeru so naredili konstrukcijo za 33 nadstropij, a inšpekcija ni potrdila ustreznosti projekta, zato zadevo zdaj sanirajo. "Ostala nam je še tretjina, ki jo moramo narediti v enem mesecu," pojasnjuje direktor.
"Zdaj smo tu, kjer smo. Moram priznati, da mi ni vseeno, saj sem moralno vezan na te ljudi. Gre tako za družinske kot prijateljske povezave, a ko zmanjka denarja, zmanjka tudi poštenosti," pravi Sulejmanović.
V Katarju je velik kaos, nered, takoj ko končam projekt in izplačam delavce, nikoli več niti ne pokukam v to državo, pravi. Pri svojem poslu se stalno srečuje z obljubami: "Vedno je jutri, nikoli pravočasno."