SiolNET. Novice Slovenija
8,25

termometer

  • Messenger
  • Messenger

Ravnateljica priznala, da je na seznam za cepljenje uvrstila tudi osebe, ki niso zaposlene na šoli

8,25

termometer

Cepljenje covid-19
Za pojasnila glede postopkov cepljenja na Srednji trgovski šoli Ljubljana smo se obrnili na zdravstveni inšpektorat. Odgovore še čakamo. Foto: Ana Kovač

"Da, na seznam smo uvrstili tudi osem oseb, ki niso v delovnem razmerju v naši šoli, so pa zaposleni v šolstvu. Na seznam za cepljenje smo uvrstili tudi gospoda Raya Mencina, ki je naš informatik, s katerim smo v pogodbenem razmerju," nam je pojasnila Elizabeta Hernaus Berlec, ravnateljica Srednje trgovske šole Ljubljana. Dodala je še, da zdravstvena inšpekcija pri pregledu ni ugotovila nepravilnosti. 

Na ravnateljico smo se obrnili zaradi očitkov v anonimki, ki smo jo prejeli v uredništvu in v kateri ji očitajo, da je na seznam za cepljenje uvrstila tudi svoje znance, ki niso zaposleni na šoli in ne opravljajo vzgojno-izobraževalnega dela. 

Cepljenje na Madžarskem Novice "Pospešite cepljenje, da se čim prej izvijemo iz te depresije"

s

Testiranje zaposlenih v osnovnih šolah Novice Približujemo se kritičnemu mejniku #video

Na seznam uvrstili tudi informatika, ki pogodbeno sodeluje s šolo

"Da, na seznam smo uvrstili tudi osem oseb, ki niso v delovnem razmerju v naši šoli, so pa zaposleni v šolstvu," nam je pojasnila ravnateljica in dodala: "Cepljenje zaposlenih v šolstvu je (bilo) del vladne strategije cepljenja. Njihovih imen zaradi zaupnosti in varstva osebnih podatkov ne moremo razkriti."

"Na seznam za cepljenje smo uvrstili tudi gospoda Raya Mencina, ki je naš informatik, s katerim smo v pogodbenem razmerju. Dela in naloge, ki jih opravlja, so sistemizirani, in je dnevno prisoten v šoli ter v stiku z zaposlenimi in dijaki, zato menimo, da sodi v kvoto cepljenja zaposlenih v izobraževanju," je poudarila.

Milan Krek Novice Preskakovanje vrst pri cepljenju: nepravilnosti tudi na NIJZ

Zatrdila je še, da zdravstvena inšpekcija pri pregledu v zvezi z navedbami iz anonimke ni ugotovila nepravilnosti.

Za pojasnila smo se na zdravstveno inšpekcijo obrnili tudi v uredništvu. Njihove odgovore še čakamo.

Komentarji

Pridružite se razpravi!
Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

delitve: 2
Delite na: Facebook Twitter Viber Pinterest Messenger E-mail Linkedin